تقدیر رگولاتور ارتباطات از اقدامات ایرانسل در راه‌اندازی ۵G

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، صبح یکشنبه، ۵ دی، از غرفۀ ایرانسل در نمایشگاه تله‌کام ۱۴۰۰ بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، صبح یکشنبه، ۵ دی، از غرفۀ ایرانسل در نمایشگاه تله‌کام ۱۴۰۰ بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) همراه با معاونان این سازمان، با همراهی بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، ضمن بازدید از غرفۀ ایرانسل در نمایشگاه تله‌کام ۱۴۰۰، با آخرین اقدامات ایرانسل در حوزۀ تحول دیجیتال و توسعۀ زیرساخت‌های شبکۀ ملی اطلاعات، آشنا شد.

در این بازدید، رگولاتور ارتباطات از اقدامات ایرانسل در زمینۀ توسعۀ زیرساخت شبکۀ ملی اطلاعات و تحول دیجیتال، به‌خصوص فعالیت‌های خلاقانۀ ایرانسل در حوزۀ توسعۀ شبکۀ نسل پنجم تلفن‌همراه، تقدیر کرد.

وی همچنین در جریان بازدید از خدمت «ارتباط با مشتریان ویژه ناشنوایان» که برای اولین بار در ایران ارائه می‌شود، یک تماس تصویری زنده با این بخش در مرکز ارتباط با مشتریان ایرانسل برقرار و بر توجه هر چه بیشتر به اقشار توان‌یاب تأکید کرد.

این خدمت به عنوان یکی از نمونه‌های توجه ایرانسل به اقشار توان‌یاب در دسترسی به خدمات دیجیتال، علاوه بر روش گفت‌وگوی متنی، امکان تماس تصویری و گفت‌وگو با زبان اشاره، متناسب با نیاز این دسته از مشترکان را نیز ارائه می‌دهد.

عباسی شاهکوه، ضمن تقدیر از رویکرد مسؤولیت اجتماعی و توجه ایرانسل به فراگیری دیجیتال و دسترسی همه اقشار به خدمات ارتباطی، تأکید کرد که این راهکار می‌تواند در قالب خدمت، به سایر سازمان‌ها، از جمله ارائه‌دهندگان خدمات اضطراری مانند آتش‌نشانی و اورژانس، ارائه شود.

در این بازدید، همچنین کارشناسان مرکز نوآوری ایرانسل، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر کلان‌داده، از جمله طرح مدیریت ترافیک با استفاده از هوش مصنوعی بر بستر شبکۀ ۵G را به معاون وزیر ارتباطات ارائه کردند که این بخش، با استقبال وی مواجه شد.

اقدامات ایرانسل در زمینۀ نوآوری و تحقیق و توسعه، از جمله گزارش فعالیت‌های مجموعۀ ایرانسل‌لبز نیز، بخش دیگری از بازدید رگولاتور ارتباطات بود. عباسی شاهکوه از فعالیت‌های ایرانسل در زمینۀ نوآوری تقدیر و آن را مثبت ارزیابی کرد.

مدیرعامل ایرانسل نیز در این دیدار، بر آمادگی ایرانسل برای توسعۀ خدمات زیرساختی شبکۀ ملی اطلاعات و ارائۀ هر چه بیشتر خدمات توانمندساز به کسب‌وکارهای دیجیتال، تأکید کرد.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر