دستیار صوتی آمازون به‌طرز عجیبی چالش خطرناکی را به کودک ۱۰ ساله پیشنهاد داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به‌نقل از cnet و براساس گزارشی از بی‌بی‌سی، دستیار صوتی الکسای آمازون به دختر ۱۰ ساله‌ای پیشنهاد داد که سکه‌ای را به دوشاخه‌‌ای که تا حدی داخل پریز برق قرار گرفته، بچسباند. آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌سرعت این خطا را که به […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌نقل از cnet و براساس گزارشی از بی‌بی‌سی، دستیار صوتی الکسای آمازون به دختر ۱۰ ساله‌ای پیشنهاد داد که سکه‌ای را به دوشاخه‌‌ای که تا حدی داخل پریز برق قرار گرفته، بچسباند.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که به‌سرعت این خطا را که به الکسا اجازه‌ی پیشنهاد چنین چالشی را می‌داد، برطرف کرده و شرکت مذکور در حال انجام اقداماتی برای کمک به جلوگیری از تکرار مجدد این اتفاق است.

چالش کشنده پنی

مقاله‌ی مرتبط:

گزارش شده است این کودک از دستگاه هوشمند آمازون‌ اکو خواسته تا چالشی را به او پیشنهاد دهد. الکسا با ارائه‌ی چالشی که گفته شده در اینترنت پیدا کرده بود، پاسخی را مطرح کرده است. این کار که در اوایل سال ۲۰۲۱ با نام «چالش پنی» شناخته می‌شد، شیرین‌کاری خطرناکی محسوب می‌شود که خطر آتش‌سوزی برق و جراحات را به‌همراه دارد.

محصولات آمازون اکو که با دستورهای صوتی ساخته‌شده توسط الکسا کار می‌کنند، از محبوب‌ترین دستگاه‌های خانه هوشمند هستند. آمازون و الکسا چندی پیش نیز در مورد حریم خصوصی مورد انتقاد قرار گرفته بودند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر