طوفان‌های درهم‌شکننده و ابرهای بالا و بلند مشتری

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،   به طور کلی، ابرهای بالاتر، سبک‌تر هستند و سبک‌ترین ابرهای قابل مشاهده، ابرهای نسبتاً کوچکی هستند که به شکل نقطه‌هایی در بیضی پایینی دیده می‌شوند. با این حال، حتی همین ابرهای سبک در پهنه ۵۰ کیلومتری نیز، چندان کوچک نیستند. در واقع این […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
 
به طور کلی، ابرهای بالاتر، سبک‌تر هستند و سبک‌ترین ابرهای قابل مشاهده، ابرهای نسبتاً کوچکی هستند که به شکل نقطه‌هایی در بیضی پایینی دیده می‌شوند. با این حال، حتی همین ابرهای سبک در پهنه ۵۰ کیلومتری نیز، چندان کوچک نیستند. در واقع این ابرها آنقدر ارتفاع دارند که روی بیضی چرخان زیر خود، سایه می اندازند.
 
تصویر برگزیده امروز طوری پردازش شده تا رنگ و تضاد بیشتری از خود به نمایش بگذارد. بیضی‌های بزرگ معمولاً مناطقی با فشار بالا هستند که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر را در بر می‌گیرند و می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند. بزرگترین بیضی روی مشتری، لکه قرمز بزرگ است (که در این تصویر قابل مشاهده نیست) و حداقل صدها سال از عمر آن می‌گذرد. مطالعه پویایی ابرها در مشتری با استفاده از تصاویر جونو، درک بهتری از طوفان‌های خطرناک زمین فراهم می‌کنند.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر