به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ناسا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ایالات متحده‌ی آمریکا تا سال ۲۰۳۰ به همکاری با برنامه‌ی فضایی دیگر کشورها در ایستگاه فضایی بین‌المللی ادامه می‌دهد. ورج می‌نویسد تمدید تعهد ایالات متحده به برنامه‌های مرتبط شامل تلاش بی‌وقفه برای دستیابی به یک یا چند ایستگاه فضایی تجاری در اواخر دهه‌ی ۲۰۲۰ خواهد شد.

ایالات متحده‌ی آمریکا پیش‌تر بودجه‌ی مربوط به ایستگاه فضایی بین‌المللی را تا سال ۲۰۲۴ تعیین کرده است. بیل نیلسون، مدیر ناسا، چند ماه پیش در مصاحبه‌ای گفته بود می‌خواهد به کار روی ایستگاه فضایی بین‌المللی تا سال ۲۰۳۰ ادامه دهد. نیلسون در بیانیه‌ای جدید می‌گوید آمریکا باید متحدین خود را در عرصه‌ی بین‌المللی افزایش دهد و در مسیر اقدامات صلح‌آمیز فضایی قدم بردارد.

در ادامه بخوانید:

آینده‌ی ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ به حاشیه کشیده شد؛ جایی که دولت دونالد ترامپ در پیش‌نویس برنامه‌ی جدید بودجه اعلام کرده بود می‌خواهد به پشتیبانی از این ایستگاه فضایی در سال ۲۰۲۵ خاتمه دهد. در چند وقت اخیر، تشدید تنش‌های بین ایالات متحده و روسیه باعث شد برخی تحلیلگران تصور کنند این دو کشور برای ادامه‌ی همکاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی به مشکل می‌خورند. ماه گذشته‌ی میلادی، روسیه ماهواره‌ای را منفجر کرد که در نتیجه‌ی آن زباله‌های فضایی متعددی در مدار زمین ایجاد شد.

شما کاربران تک تایمز چه دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر