بلک‌بری متهم به فریب سهامداران شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، یک قاضی امریکایی روز دوشنبه درخواست شرکت بلک بری برای کنار گذاشتن یک شکایت قدیمی را کنار گذاشت تا رسیدگی به آن از پاییز آغاز شود. به گزارش تک تایمز از مهر، بر اساس شکایت یادشده بلک بری در مورد میزان موفقیت و […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


یک قاضی امریکایی روز دوشنبه درخواست شرکت بلک بری برای کنار گذاشتن یک شکایت قدیمی را کنار گذاشت تا رسیدگی به آن از پاییز آغاز شود.

به گزارش تک تایمز از مهر، بر اساس شکایت یادشده بلک بری در مورد میزان موفقیت و سودآوری گوشی‌های هوشمند بلک بری ۱۰ خود، دروغ گفته، سهامداران را فریب داده و در این مورد واقعیات را منعکس نکرده است.

به گفته کالین مک ماهون قاضی منطقه منهتن، علیرغم گذشت بیش از هشت سال از رسیدگی به این پرونده هنوز مسائلی در ارتباط با حسابرسی بلک بری باقی مانده و کارشناسان در این مورد به جمع بندی نرسیده اند.

بلک بری ۱۰ در ابتدا گوشی موفقی بود، ولی بعد از مدت کوتاهی در برابر آیفون و گوشی‌های اندرویدی بازار را واگذار کرد و تولید این گوشی از سال ۲۰۱۶ به بعد متوقف شد.

سهام داران بلک بری می‌گویند این شرکت چشم انداز واقعی فروش بلک بری ۱۰ را در بیانیه‌های عمومی در طول سال ۲۰۱۳ پنهان کرده و این امر منجر به افزایش قیمت سهام آن شد. بلک بری اظهار نظر تازه ای در مورد این پرونده نداشته است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر