تخت هوشمند ارتقایافته Sleep Number معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تخت‌خواب‌های هوشمند ۳۶۰ شرکت Sleep Number یکی از محصولات ثابت CES هستند و امسال نیز این سُنت ادامه پیدا کرد. Sleep Number در مدل ارتقایافته تخت‌ خواب هوشمند خود، برخی از حسگرهای داخلی را بهبود بخشیده است. همچنین سعی کرده فناوری‌‌های محیطی مانند چراغ‌ها و لوازم جانبی که آن را «مبلمان هوشمند» می‌نامد، بیشتر کند. به گفته شرکت سازنده، هدف اصلی این است که تخت‌خواب‌های هوشمند دردسترس‌تری تولید شوند تا افراد بتوانند راحت‌تر پا به سن گذاشته یا پس از صدمه دیدن بهبود یابند.

به گزارش ورج، «مبلمان هوشمند» بخش جدیدی است که تخت‌خواب ۳۶۰ را احاطه کرده و قصد دارد تجربه‌ بهتری دراختیار کاربران قرار دهد. درحالی‌که محصول جدید Sleep Number شبیه تخت‌های فانتزی با قفسه‌های داخلی است، هدف اصلی آن حمایت از سلامت خواب است. به‌عنوان مثال، مبلمان هوشمند شامل وسایل کمک حرکتی برای افرادی است که برای ورود یا خروج از تخت نیاز به یاری بیشتری دارند. همچنین فناوری صوتی و کاهش نویز مجزا برای جلوگیری از صداهای محیطی به آن اضافه شده است و در این تخت چراغ‌های مطالعه داخلی، درگاه‌های شارژ و فضای ذخیره‌سازی دیده می‌شود. علاوه‌براین، مبلمان هوشمند Sleep Number دارای نورپردازی محیطی است که به حفظ ریتم‌های شبانه‌روزی طبیعی کمک می‌کند.

تخت هوشمند ۳۶۰

به نظر می‌رسد امسال Sleep Number قصد دارد تخت ۳۶۰ را به‌عنوان ابزاری بالقوه برای مراقب‌های بهداشتی نشان دهد. اگرچه به‌طور کلی، به‌روز‌رسانی‌های انجام‌شده به جای معرفی ویژگی‌های جدید پیشگامانه، بر بهبود قابلیت‌های هوشمند آن متمرکز شده‌اند. Sleep Number می‌گوید تخت جدید ۳۶۰ می‌تواند به‌طور مداوم سلامت عمومی، رفتارهای مرتبط با خواب و مشکلات خواب مزمن را کنترل کند. همچنین امکان ارائه پیشنهاداتی از سوی تخت برای بهبود وضعیت خواب افراد وجود دارد. درضمن، با گذشت زمان، هوش مصنوعی آن می‌تواند رویدادهای غیرعادی را شناسایی کرده و فرد را از وجود مشکل آگاه سازد.

Sleep Number می‌گوید قابلیت‌های حسی بهبودیافته محصول جدیدش، آن را به آینده‌ای نزدیک‌تر می‌کند که می‌تواند به کاربران در مورد بیماری‌های پیش‌رو و خطراتی مانند بی‌خوابی، آپنه خواب یا حوادث قلبی هشدار دهد. البته باید اشاره کرد این بدان معنا نیست که تخت‌های Sleep Number می‌توانند هم‌اکنون هر یک از این مسائل پزشکی را تشخیص دهند؛ این امر مستلزم دریافت مجوز FDA است. با وجود تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام شده، حتی پیشرفته‌ترین ساعت‌های هوشمند نیز هنوز به چنین توانایی دست پیدا نکرده‌اند.

تخت هوشمند ۳۶۰

Sleep Number می‌گوید بیش از ۱۲ میلیارد ساعت اطلاعات مربوط به خواب را برای ایجاد «نوآوری قابل توجهی در تخت‌خواب هوشمند ۳۶۰ خود استفاده کرده است». جدا از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، محصول این شرکت از لحاظ فیزیکی نیز ارتقا یافته است؛ از آن‌ها می‌توان به تغییرات کوچکی مانند اضافه شدن اجزای ضد میکروبی و فوم تزریق‌شده با گرافیت اشاره کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

شرکت سازنده اشاره کرد ۳۶۰ می‌تواند به‌طور فعال دمای بدن را برای ایجاد «ریز اقلیم» کنترل کند. همچنین توانایی دارد بستر را بدون هیچ‌ خطری برای ستون فقرات کج کند تا هوا جریان داشته باشد. درضمن، افرادی که مسن بوده یا دچار آسیب دیدگی هستند، می‌توانند تخت را به شکلی تنظیم کنند که بلند شدن از آن آسان‌تر باشد. درست است که چنین ویژگی‌هایی به اندازه قابلیت گرم‌کننده پا که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد سرگرم‌کننده نیست، اما موارد یادشده می‌تواند باعث بهتر شدن وضعیت خواب کاربران شود.

تخت‌خواب‌های هوشمند جدید ۳۶۰ از سال ۲۰۲۳ با قیمت ۱۰۹۹ دلار دردسترس خواهند بود. مبلمان هوشمند نیز همان سال دردسترس قرار می‌گیرد، اما Sleep Number هنوز قیمت آن را مشخص نکرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر