ایربادهای جدید Linkface رطوبت گوش را از بین می‌برد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، سامسونگ هر سال در نمایشگاه CES، ساخته‌های جالب استارتاپ‌هایی از پروژه‌ی C-Lab خود را معرفی می‌کند. C-Lab آزمایشگاهی برای راه‌اندازی پرو‌‌ژه‌های جدید و خلاقانه‌ی سامسونگ است که امکان انجام آزمایش‌های عجیب و جالب را برای علاقه‌مندان فراهم می‌آورد و اغلب از دل آن استارتاپ‌های […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سامسونگ هر سال در نمایشگاه CES، ساخته‌های جالب استارتاپ‌هایی از پروژه‌ی C-Lab خود را معرفی می‌کند.

C-Lab آزمایشگاهی برای راه‌اندازی پرو‌‌ژه‌های جدید و خلاقانه‌ی سامسونگ است که امکان انجام آزمایش‌های عجیب و جالب را برای علاقه‌مندان فراهم می‌آورد و اغلب از دل آن استارتاپ‌های موفقی نیز به وجود می‌آیند.

استارتاپ Linkface، یکی از پروژه‌های C-Lab سامسونگ است که امسال در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ از ایربادزی عجیب و غریب رونمایی کرد؛ این ایربادز به گونه‌ای طراحی شده‌ است که هنگام استفاده، رطوبت گوش را از بین می‌برد.


گاهی اوقات استفاده‌ی طولانی‌مدت از ایربادز و رطوبت ایجاد شده هنگام استفاده از این هدفون‌های بی‌سیم، باعث عفونت گوش کاربران می‌شود؛ در همین راستا استارتاپ Linkface با حمایت سامسونگ راه‌حلی برای این مشکل معرفی کرده است. این شرکت در CES‌ ۲۰۲۲ هدفون بی‌سیمی به نام DearBuds را به نمایش گذاشت که می‌تواند گوش‌های کاربران را رطوبت‌زدایی و ضدعفونی کند.

به گزارش Digitaltrends، محصول جدید Linkface، ایربادزی معمولی نیست، این هدفون ‌بی‌سیم را می‌توان دستگاهی برای مراقبت از گوش نیز دانست.

هنگام استفاده از ایربادز با مسدود شدن گوش، هوا داخل آن جریان پیدا نمی‌کند و سطح رطوبت بالا می‌رود. در طولانی‌مدت این اتفاق محیطی برای عفونت قارچی و باکتریایی در گوش ایجاد می‌کند که به مرور می‌تواند به افزایش جرم در گوش، خارش مجرای گوش و حتی در برخی موارد درد منجر شود.

بعد از گوش دادن به موسیقی یا هر محتوای صوتی، ایربادز جدید Linkface تنها با یک کلیک دما و رطوبت داخل گوش‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز، به‌طور خودکار سطح رطوبت گوش‌ها را به حد مطلوب تنظیم می‌کند تا به محلی برای جمع شدن باکتری‌ها تبدیل نشوند.

Dearbuds1

Dearbuds2

DearBuds با به جریان انداختن سه لیتر هوا در دقیقه در گوش‌های کاربر، رطوبت اضافی را از بین می‌برد؛ در این ایربادز از چندین LED برای گرم کردن هوای ورودی و مجموعه‌ای از فن‌ها برای از بین بردن رطوبت موجود در هوا استفاده شده و علاوه بر این برای از بین بردن صدای فن‌ها به فیلتر کاهش نویز نیز مجهز است. شرکت Linkface درباره‌ی ایربادز جدید خود می‌گوید:

صدای DearBuds هنگام از بین بردن رطوبت اضافی گوش، به بلندی صدای مکالمه معمولی روزانه خواهد بود.

کل فرایند کمتر از سه دقیقه طول می‌کشد و پس از اتمام، کاربر دوباره می‌تواند مانند ایربادزی معمولی از DearBuds استفاده کند. DearBuds می‌تواند رویکردی هوشمندانه ‌برای کارمندان دورکار محسوب شود. Linkface در آزمایش‌های خود ادعا می‌کند که فناوری به‌کاررفته در DearBuds برای اکثر هدفون‌های بی‌سیم مانند ایرپاد و ایرپاد پروی اپل نیز مؤثر است.

مقاله‌ی مرتبط:

ایربادز جدید Linkface اواخر سه‌ماهه‌ی اول یا اوایل سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) با قیمت ۸۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

شما درباره فناوری به‌کار‌رفته در DearBuds چه دیدگاهی دارید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر