سونی با معرفی شاسی بلند ویژن S به صنعت تولید خودروی الکتریکی وارد می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کنیچیرو یوشیدا، مدیرعامل سونی در کنفرانس مطبوعاتی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ از نمونه‌‌ی اولیه‌ی کاملاً جدید خودروی الکتریکی ویژن S رونمایی کرد و از راه‌اندازی بخش جدیدی به نام Sony Mobility Inc برای تجاری‌سازی خودرو‌های برقی گروه سونی خبر داد؛ این شرکت در کنار نمایش سدان فعلی ویژن S که سال گذشته معرفی کرده بود،‌ نمونه‌ای اولیه از مدل شاسی بلند این خودرو را نیز عرضه کرد.

به گزارش Techcrunch، یوشیدا قبل از رونمایی از شاسی‌بلند جدید ویژن S، انگیزه‌ی اصلی تولید این خودرو را این‌گونه توضیح داد:

بازخورد مثبتی که بعد از عرضه مدل سدان ویژن S دریافت کردیم، ما را به ترکیب خلاقیت و فناوری برای ایجاد تغییر در تجربه‌ی جابه‌جایی از مکانی به مکان دیگر تشویق کرد. نمونه‌ی اولیه‌ی خودروی شاسی بلند ویژن S بر‌ اساس ایمنی، سازگاری و سرگرمی ایجاد شده است. ایمنی همیشه اولین اولویت ما در تولید محصولات است که این موضوع در مورد خودروی الکتریکی جدید سونی نیز صدق می‌کند؛ این خودرو برای اطمینان از ایمنی سرنشینان در مجموع به ۴۰ سنسور داخلی و خارجی مجهز است.

در ویژن S برای سازگاری هرچه بیشتر با فناوری در حال رشد، از اتصالاتی استفاده شده است که آن را به وسیله نقلیه‌‌ای که به‌طور مداوم در حال تکامل است، تبدیل می‌کند. همچنین امکان شخصی‌سازی برای هر سرنشین وجود دارد. وجود اینترنت ۵G، سرعت بالا، ظرفیت زیاد و تأخیر پایین اتصال، ارتباط بین سیستم داخلی خودرو و فضای ابری را فراهم می‌کند. علاوه بر سیستم صوتی در این خودرو برای سرگرمی سرنیشنان قابلیت گیمینگ نیز فراهم شده است. ما در ساخت این خودروی الکتریکی از دانش و تجربه‌ی شرکای حامی خود کمک گرفتیم.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر