نسخه پایدار اندروید ۱۲ برای گلکسی A52 ،S10 Lite ،S20 FE 4G و A72 منتشر شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سامسونگ چند روز پیش به‌روزرسانی نسخه‌ی پایدار One UI 4 را برای گلکسی S20 FE منتشر کرد؛ اما این به‌روز‌رسانی فقط شامل مدل‌های ۵G این گوشی می‌شد. این شرکت سرانجام روز ۶ ژانویه‌ی ۲۰۲۲ (۱۶ دی ۱۴۰۰) رسما نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۲ را در قالب رابط کاربری One UI 4 برای مدل ۴G‌ گلکسی S20 FE و سه گوشی گلکسی A72 و گلکسی A52 و گلکسی S10 لایت منتشر کرد.

به‌گزارش Gizmochina، در‌حال‌حاضر به‌روزرسانی One UI 4 با سیستم‌عامل G780GXXU3BUL9 فقط در مالزی و برای نسخه‌ی ۴G گلکسی S20 FE با شماره‌مدل SM-G780G منتشر شده و از تمام قابلیت‌های اندروید ۱۲ و بخش‌های بهبود‌یافته در One UI 4 بهره می‌برد. در این به‌روزرسانی، وصله‌ی امنیتی دسامبر ۲۰۲۱ (دی ۱۴۰۰) نیز وجود دارد.

به‌روزرسانی One UI 4 مبتنی‌بر اندروید ۱۲ برای گلکسی A52 (با نسخه‌‌ی سیستم‌عامل A525FXXU4BUL8) و گلکسی A72 (با نسخه‌‌ی سیستم‌عامل A725FXXU4BULA) در‌حال‌حاضر در روسیه منتشر شده است. در هر دو به‌روزرسانی، وصله‌ی امنیتی دسامبر ۲۰۲۱ (دی ۱۴۰۰) نیز عرضه شده است.

شایان ذکر است که گلکسی A72 اولین گوشی میا‌ن‌رده سامسونگ محسوب می‌شود که نسخه پایدار اندروید ۱۲ را دریافت می‌کند. طبق روال انتشار به‌روزرسانی‌های سامسونگ، انتظار می‌رود که این شرکت در روز‌های آینده به‌روزرسانی One UI 4 را برای مناطق بیشتری منتشر کند.

مقاله‌ی مرتبط:

درباره‌ی گلکسی S10 لایت سامسونگ نیز همین موضوع صدق می‌کند، با این تفاوت که نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۲ (با نسخه‌ی سیستم‌عامل G770FXS6FULA)‌ برای این گوشی و با شماره‌مدل SM-G770F ابتدا در اسپانیا منتشر شده است. گلکسی S10 لایت نیز مانند گلکسی A52 و گلکسی A72 همراه با این به‌روز‌رسانی، وصله‌ی امنیتی دسامبر ۲۰۲۱ (دی ۱۴۰۰) را دریافت خواهد کرد.

شما عملکرد سامسونگ را در انتشار به‌روز‌رسانی‌ برای گوشی‌هایش چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : وزیر ارتباطات: عده ای از طرح صیانت نان می خورند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، عیسی زارع‌پور در گفت‌وگو …