فناوری تقویت بینایی اوپو برای کوررنگ‌ها شناسایی رنگ را تا ۸۰ درصد بهبود می‌بخشد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، به‌گزارش گیزموچاینا، لی سیتونگ، مدیر محصول اوپو به انجمن فناوری تنسنت برای دسترسی به اطلاعات دعوت شد؛ جایی‌‌ که او فناوری تشخیص دید رنگی این شرکت را نشان داد که برای افراد دارای نقص دید رنگی توسعه یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که در‌‌ […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گزارش گیزموچاینا، لی سیتونگ، مدیر محصول اوپو به انجمن فناوری تنسنت برای دسترسی به اطلاعات دعوت شد؛ جایی‌‌ که او فناوری تشخیص دید رنگی این شرکت را نشان داد که برای افراد دارای نقص دید رنگی توسعه یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که در‌‌ حا‌ل‌‌ حاضر ۱۶ درصد از جمعیت جهان کوررنگ هستند که از آن یک نفر در هر ۱۲ مرد و یک نفر در هر ۲۰۰ زن است.

به‌‌‌‌ این‌‌ دلیل، اوپو با موفقیت فناوری تقویت بینایی رنگ را توسعه داده و راه‌حل تشخیص بصری در سطح حرفه‌ای در صنعت «Munsell Color Chess» را برای اولین‌بار در تلفن‌های همراه ادغام کرده است. فناوری مذکور با قابلیت‌های روش نگاشت ماتریسی ادغام شده است. افزون‌‌‌ بر‌ این، بر‌‌ اساس فضای رنگی LMS مجموعه‌ای از الگوریتم‌های شناسایی که با ویژگی‌های بصری چشم انسان همخوانی دارند، ساخته شده‌اند که می‌تواند نیازهای اکثر افراد دارای اختلال رنگ را برآورده کند.

فناوری بهبود بینایی رنگ «هزاران نفر و هزاران صفحه‌نمایش» نامیده شده و ویژگی منحصربه‌فرد آن این است که به شناسایی نوع و شدت کوررنگی کاربر کمک می‌کند. این ویژگی در‌ واقع به افزایش توانایی کاربران در تشخیص رنگ‌ها از ۲۰ درصد به ۸۰ درصد کمک کرده است.

مقاله‌ی مرتبط:

فناوری بهبود بینایی رنگ برای اولین‌بار با سری اوپو Find X3 رونمایی شد و شرکت مذکور اخیراً توسعه کیت توسعه‌ی نرم‌افزار (SDK) را تکمیل کرده و آن در‌‌ اختیار کل صنعت قرار داده است. اکنون انواع تولیدکنندگان سخت‌افزار و ارائه‌دهندگان محتوا می‌توانند از آن در محصولات خود استفاده کنند که برای کمبود دید رنگ بسیار مفید است. افزون‌‌ بر‌ این، اوپو چند ویژگی دسترسی منحصر‌به‌فرد دیگری مانند زیرنویس صوتی و حالت‌های رنگی بدون مرز را نیز رونمایی کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر