نگاهی به ایستگاه فضایی بین‌المللی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ISS با سرعت ۸ کیلومتربرثانیه در حال حرکت است. این سازه ۴۲۰ تن وزن دارد و هر ۹۳ دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد. این اعداد براساس استانداردهای فضایی عدد بسیار زیادی است. این ایستگاه ازنظر اندازه ۴ برابر […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ISS با سرعت ۸ کیلومتربرثانیه در حال حرکت است. این سازه ۴۲۰ تن وزن دارد و هر ۹۳ دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد. این اعداد براساس استانداردهای فضایی عدد بسیار زیادی است. این ایستگاه ازنظر اندازه ۴ برابر ایستگاه روسی میر (Mir) و ۵ برابر اسکای‌لب (Skylab) است. جالب است بدانید که با اینکه این عددها بسیار بزرگ هستند، فضای داخلی ISS به‌اندازه‌ی یک خانه‌ی ۶ خوابه است و فقط به‌اندازه‌ی ۶ نفر ظرفیت دارد.

بیشتر بخش‌های اصلی این ایستگاه فضایی در چند سال اخیر ساخته شده است؛ اما تا سال‌های پایانی دهه‌ی ۲۰۲۰ چند بخش جدید به آن اضافه خواهد شد. بعد از تکمیل، وزن ایستگاه فضایی بین‌المللی به ۴۵۰ تن خواهد رسید. ایستگاه فضایی بین‌المللی سومین شیء نورانی در آسمان زمین است که با چشم غیرمسلح نیز دیده می‌شود.

تماشا در آپارات | تماشا در یوتیوب

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر