پیکسل فولد گوگل احتمالا طراحی بهتری از گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ خواهد داشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مدتی است که شایعاتی مختلفی درباره‌ی گوشی تاشدنی پیکسل گوگل به گوش می‌رسد؛ اما اطلاعات دقیقی برای تأیید وجود آن فاش نشده است. به‌گزارش اندرویدپلیس، شرکت مذکور مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها را برای گوشی‌های تاشو‌ در اندروید ۱۲L معرفی کرده است که به آینده‌ی پیکسل […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مدتی است که شایعاتی مختلفی درباره‌ی گوشی تاشدنی پیکسل گوگل به گوش می‌رسد؛ اما اطلاعات دقیقی برای تأیید وجود آن فاش نشده است. به‌گزارش اندرویدپلیس، شرکت مذکور مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها را برای گوشی‌های تاشو‌ در اندروید ۱۲L معرفی کرده است که به آینده‌ی پیکسل فولد گوگل نیز اشاره می‌کند.

از اواخر سال ۲۰۲۱ نیز شایعه‌ای ادعا کرد که این گوشی تاشو احتمالاً در سال ۲۰۲۲ با چیدمان دوربین ضعیف‌تری درمقایسه‌با پیکسل ۶ وارد بازار خواهد شد. اکنون، جدیدترین نسخه بتای اندروید ۱۲L طراحی احتمالی تاشدنی گوگل را نشان می‌دهد. افزون‌براین، وجود تراشه‌ی تنسور گوگل (GS101) که سری پیکسل ۶ از آن بهره می‌برد، در پیکسل فولد تأیید شده است.

انیمشین نحوه قرارگیری سیم‌کارت در پیکسل فولد گوگل

انیمیشن‌های جدیدی که در نسخه‌ی بتا دیده شده‌اند، به اسم رمز «Pipit» در پیکسل فولد اشاره می‌کنند و نحوه‌ی قراردادن سیم‌کارت یا استفاده از eSIM را در طول راه‌اندازی اولیه نشان می‌دهند. یکی از انیمیشن‌ها گوشی را در حالت تاشده با لولایی در سمت چپ، دکمه‌ی تنظیم صدا در سمت راست و درگاه سیم‌کارت در پایین نشان می‌دهد. انیمیشن دیگری همان فرایند درج سیم‌کارت را نشان می‌دهد؛ اما این‌بار صفحه‌نمایش باز است.

باتوجه‌‌به شکل گوشی در انیمیشن و برخی برآوردها، ۹to5Google حدس می‌زند که صفحه‌نمایش داخلی تاشو گوگل نسبت تصویر ۷:۸ داشته باشد؛ یعنی پیکسل فولد گوگل احتمالاً طراحی متفاوتی با گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ خواهد داشت؛ چراکه نسبت تصویر ۲۲.۵:۱۸ بلندتر دارد. با این‌ تفاسیر، گوشی تاشو آینده گوگل ازنظر بصری بیشتر شبیه به اوپو Find N با نسبت تصویر تقریباً مربعی ۸.۴:۹ خواهد بود.

نحوه قرارگیری سیم‌کارت پیکسل فولد گوگل درحالت صفحه‌نمایش باز

مقاله‌ی مرتبط:

نسبت تصویر مربعی بدین‌معنی است که صفحه‌نمایش داخلی آن گستردگی کافی برای تایپ‌کردن راحت را دارد و تضمین می‌کند که هیچ مشکلی در سازگاری با چیدمان برنامه وجود نخواهد داشت.

در همین‌ حال، نسبت ابعاد بلندتر صفحه‌نمایش داخلی گلکسی زد فولد ۳ باعث می‌شود برخی از برنامه‌ها برش‌خورده شوند و به تجربه‌ی تایپ ناامیدکننده با بسیاری از اشتباهات تایپی منجر شود.

همه‌ی این اطلاعات براساس نسخه‌ی بتا‌ی اندروید ۱۲L در حال توسعه است؛ بنابراین، موارد زیادی وجود دارد که احتمالاً می‌تواند تغییر کند. باوجوداین، این‌ انیمیشن‌ها به شایعات مربوط به کار گوگل روی پیکسل فولد اعتبار می‌بخشد که احتمالاً در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر