کارت گرافیکی جدید ای ام دی رادئون پرو روز ۱۹ ژانویه عرضه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، رادئون پرو نام تجاری پردازنده‌های گرافیکی حرفه‌ای ای ام دی است که مستقیماً با انویدیا رقابت می‌کند. این برند روز ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۲۲ (۲۵ در ۱۴۰۰) با انتشار تیزری در حساب توییتری خود ار عرضه‌ی کارت گرافیکی پرچم‌دار خبر داد. در این تیزر تاجی […]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

رادئون پرو نام تجاری پردازنده‌های گرافیکی حرفه‌ای ای ام دی است که مستقیماً با انویدیا رقابت می‌کند.

این برند روز ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۲۲ (۲۵ در ۱۴۰۰) با انتشار تیزری در حساب توییتری خود ار عرضه‌ی کارت گرافیکی پرچم‌دار خبر داد. در این تیزر تاجی مزین به سنگ‌های قیمتی آبی‌رنگی مانند یاقوت کبود یا تانزانیت یا کیانیت است و می‌توان حدس زد که منظور از نمایش این سنگ‌های گران‌قیمت معرفی کارت گرافیکی پرچم‌دار و حتی قدرتمندتر از Radeon Pro W6900X به‌کاررفته در مک‌پرو مبتنی‌بر Navi 21 است که در کامپیوترهای پیشرفته استفاده می‌شود.


کارت گرافیکی جدید رادئون پرو ممکن است براساس سری جدید MI200 ای ام دی، مانند مدل MI210 PCIe ساخته شده باشد. MI200 به چیپلتی تکی با ۱۰۴ واحد محاسباتی یا ۶،۶۵۶ پردازنده‌ی جریان مجهز است و MI250 از ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی HBM2e با رابط حافظه‌ی ۴،۰۹۶ بیتی با سرعت ۳٫۲ گیگابیت‌بر‌ثانیه بهره می‌برد که ازلحاظ تئوری حداکثر پهنای باندی برابر با ۱٫۶ ترابایت‌برثانیه‌ای فراهم می‌کند.

به‌گزارش Videocardz، تمام مشخصات اشاره‌شده در این مطلب درحال‌حاضر در حد حدس‌و‌گمان است؛ اما بعید به‌نظر می‌رسد که ای ام دی، کارت گرافیک دوگانه‌ی دیگری مانند Radeon W6800X (مجهز به Navi 21 دوگانه) بسازد. مدلی مبتنی‌بر الدباران تک‌تراشه هسته‌های بیشتری نخواهد داشت؛ اما از حافظه بسیار سریع‌تری بهره‌مند خواهد بود.

انتظار می‌رود جزئیات بیشتری درباره‌ی کار گرافیک پرچم‌دار جدید رادئون پرو تا قبل از عرضه‌ی آن منتشر شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر