تک تایمز : اینتل درحال ساخت تراشه‌ای مخصوص استخراج رمزارز است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌نظر می‌رسد اینتل درحال تولید تراشه‌آی است که به‌طور اختصاصی برای استخراج ارزهای دیجیتال کاربرد خواهد داشت. نام این پردازنده بونانزا ماین بوده که انتظار می‌رود اینتل در کنفرانس بین‌المللی مدارهای حالت جامد (ISSCC 2022) که بین ۲۰ تا ۲۴ فوریه‌ی برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتری درمورد آن ارائه کند.

به گزارش نئووین، نام تراشه‌ی مخصوص استخراج رمزارز اینتل بونانزا ماین است. این شرکت با تراشه‌ی مورد اشاره وارد رقابت مستقیم با شرکت‌هایی مثل بیت‌مین (Bitmain) و میکرو بی‌تی (MicroBT) خواهد شد. شایان‌ذکر است که دو شرکت بیت‌مین و میکرو بی‌تی درحال‌حاضر از رهبران بازار مدارهای مجمتع ویژه‌ی استخراج بیت کوین (ASIC) محسوب می‌شوند.

تقاضا برای استخراج ارزهای دیجیتال باعث شده قیمت کارت گرافیک‌های مختلف از جمله نمونه‌های ساخت اینتل، افزایش یابد و حتی این مورد یکی از دلایل کمبود کارت گرافیک در سطح جهان محسوب می‌شود. اینتل همچنین اولین سفارش را برای ابزارهای High-NA EUV ثبت کرده است؛ این ابزارها به این شرکت کمک می‌کند تا طی سال‌های آینده به اهداف خود برای حرکت به سمت فناوری ۱۸A دست یابد.

مقاله‌ی مرتبط:

اینتل برخلاف رقیب خود انویدیا اعلام کرده است که قصد ندارد در پردازنده‌های گرافیکی ARC، محدودیتی برای استخراج رمزارز اعمال کند. این شرکت همچنین طی استریم زنده در کانال یوتیوب دکتر Lupo، از برنامه‌های خود درمورد تحقیق و ساخت سخت‌افزار تخصصی برای اهداف مایننیگ رمزارز پرده برداشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : لپ‌تاپ جان‌سخت ۱۴ اینچی پاناسونیک

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، این لپ‌تاپ ۱۴ …