تک تایمز : ایلان ماسک برنده شکایت ۱۳ میلیارد دلاری سهام‌داران تسلا در دادگاه شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

دادگاهی در دلاویر آمریکا در طرح دعوی بزرگی که توسط سهام‌داران تسلا علیه ایلان ماسک ثبت شده بود، حق را به ثروتمندترین فرد دنیا داد. سهام‌داران در این پرونده مدعی شده بودند ایلان ماسک اعضای هیئت‌مدیره‌ی شرکت تسلا را در سال ۲۰۱۶ به تصاحب SolarCity مجبور کرده است.

براساس گزارش TechCrunch سهام‌داران تسلا در شکایت ثبت‌شده علیه ایلان ماسک به‌دنبال دریافت غرامت ۱۳ میلیارد دلاری بودند. سهام‌داران مدعی هستند تصاحب ۲٫۶ میلیارد دلاری SolarCity به دست تسلا منجر به «نجات سرمایه‌ به شکل سازماندهی‌شده توسط ایلان ماسک» شده است.

در نهایت پس از بررسی شرایط، قاضی دادگاه ایالت دلاویر در تمامی موارد به نفع ایلان ماسک رأی داد. سهام‌داران معترض به این حکم می‌توانند درخواست تجدیدنظر بدهند.

در زمان بسته شدن قرارداد بین تسلا و SolarCity، ارتباطات ایلان ماسک با این شرکت زیر ذره‌بین قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد شرکت SolarCity که در آن زمان سوددهی خاصی نداشت توسط دو تن از خویشاوندان ماسک بنیان‌گذاری شده بود و توسط همین دو فرد مدیریت می‌شد. همچنین در آن زمان ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهام‌دار SolarCity و رئیس‌ هیئت‌مدیره‌ی این شرکت بود.

نتیجه‌ی دادگاه، موفقیتی واضح برای ایلان ماسک محسوب می‌شود؛ میلیاردری که طی روزهای اخیر به دلیل موفقیت در تصاحب توییتر به تیتر یک بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …