تک تایمز : خطر سرقت رمز بانکی کاربران توسط فیلترشکن ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

کارشناس امنیت سایبری گفت: وقتی که کاربران از فیلترشکن استفاده می‌کنند و نام کاربری و کلمه عبور خود را بدون دغدغه و نگرانی وارد می‌کنند نرم افزار‌های فیلترشکن می‌توانند از این اطلاعات سوء استفاده کنند.

کارشناس امنیت سایبری گفت: برخی از معاندان شناخته شده نظام در خارج از کشور اقدام به تولید و انتشار رایگان نرم افزار‌های فیلترشکن می‌کنند و متاسفانه طیف وسیعی از کاربران ایرانی نیز صرفا جهت دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و یا انجام کار‌های روزمره خود از این فیلترشکن‌ها بر روی سیستم‌های خود و حتی تلفن همراه خود استفاده می‌کنند.

به گفته کیائی فر بخشی از کارمندان ادارات و ارگان‌های دولتی، بانک ها، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های حساس نیز از همین ابزار برای دور زدن فیلترینگ بر روی سیستم‌های ادارات و حتی موبایل خود استفاده می‌کنند که این موضوع میتواند تهدیدی برای امنیت ارگان‌های مختلف باشد.

این کارشناس امنیت سایبری گفت: فیلترشکن‌هایی که به ظاهر فقط فیلترینگ را دور می‌زنند، اما در واقع این قابلیت را دارند که کلمات عبور کاربر، اطلاعات محرمانه بانکی، پیامک‌ها و بسیاری اطلاعات دیگر را نیز به سرقت ببرند.

او گفت: حتی فیلتر شکن‌ها میتوانند ردیابی جرایم سایبری را نیز توسط پلیس پیچیده‌تر کنند، زیرا سیستم‌های فیلترشکن باعث دور زدن سیستم‌های واسط مخابراتی می‌شوند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …