تک تایمز : ایلان ماسک ۴ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

براساس آنچه TechCrunch می‌نویسد، اسناد منتشرشده از سوی نهادهای تنظیم مقررات نشان می‌دهد ایلان ماسک روز گذشته حدوداً ۴٫۴ میلیون سهم از سهام تسلا را به فروش رسانده است. ایلان ماسک ازطریق آرون بکمن مجموعاً پنج مورد فرم شماره‌ی چهار در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت کرده تا تمام ۱۳۸ تراکنش را پوشش دهد.

محاسبات TechCrunch بر پایه‌ی پرونده‌های منتشرشده نشان می‌دهد فروش سهام تسلا در روز گذشته حدوداً چهار میلیارد دلار عاید ایلان ماسک کرده است. ایلان ماسک در توییتر گفته که فعلاً قصد ندارد بخش بیشتری از سهام تسلا را به فروش برساند.

مقاله‌های مرتبط:

پرونده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام نمی‌کنند که فروش سهام تسلا با چه هدفی انجام شده است. این نخستین باری نیست که ایلان ماسک اقدام به چنین کاری می‌کند. درآمد چهار میلیارد دلاری جدید ایلان ماسک احتمالاً به برنامه‌های او برای پرداخت هزینه‌ی قرارداد با توییتر ارتباط دارد. ماسک پیش‌تر گفته بود که برای تصاحب توییتر ۲۱ میلیارد دلار از جیب خودش پول می‌دهد و ۲۵ میلیارد دلار از بانک‌های بزرگ وام می‌گیرد.

براساس مفاد قرارداد با توییتر، در صورتی که ایلان ماسک از تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی صرف‌نظر کند موظف‌ به پرداخت جریمه‌ی یک میلیارد دلاری است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : اینتل موزه مجازی خود را راه اندازی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اینتل امروز از نسخه‌ی …