تک تایمز : دارندگان M1 Max Mac Studio اپل از صدای آزاردهنده دستگاه خود شکایت کردند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

برخی از دارندگان مک‌ استودیو متوجه شده‌اند که دستگاه‌های آن‌ها صدای ناله‌مانندی را تولید می‌کند که به‌نظر می‌رسد از سمت فن‌ها می‌آید. اکنون مدتی است که کاربران انجمن MacRumors از این مشکل به‌دفعات شکایت کرده‌اند.

به‌گزارش macrumors، بیشتر صاحبان مک استودیو از این مسئله شاکی بوده‌اند که به‌جای نسخه‌ی اولترا، M1 Max Mac Studio را انتخاب کرده‌اند. البته جای تعجب نیست؛ زیرا این دو دستگاه تنظیمات حرارتی متفاوتی دارند. کاربرانی که با چنین مشکلی مواجه هستند، نویز را به‌عنوان صدایی با فرکانس شدید توصیف کرده‌اند که نادیده‌گرفتن آن دشوار بوده و چیزی فراتر از صدای معمولی فن است.

انواع زیادی از شکایات وجود دارد؛ اما بررسی آن‌ها نشان داده که اکثراً به همان موضوع صدا اشاره کرده‌اند. کاربری این‌گونه می‌نویسد:

مک استودیو را با M1max (رم ۶۴ گیگابایتی و پردازنده‌ی گرافیکی ۳۲ هسته‌ای و SSD یک‌ترابایتی) جعبه‌گشایی کردم. قطعاً صدای آزاردهنده‌ای در ۲۱۲۰ هرتز وجود دارد (این عدد را با استفاده از مولد امواج سینوسی به‌دست‌ آوردم). تقریباً مطمئن هستم که این نویز از فن می‌آید و به سیم‌پیچ مربوط نمی‌شود؛ زیرا با تغییر سرعت فن، فرکانس نیز تغییر می‌کند. قطعاً برای محصولی با این قیمت چنین مشکلی قابل قبول نیست.

‌M1 Max‌ و M1 Ultra هیت‌سینک‌های متفاوتی دارند و همین مسئله توضیح می‌دهد که چرا دستگاهی با مشکلاتی مواجه است؛ درحالی‌که دستگاه دیگر این‌چنین نیست. M1 Ultra به هیت‌سینک مسی بسیار بزرگ‌تر مجهز شده است که احتمالاً از روشن‌شدن مکرر فن جلوگیری می‌کند و به‌نظر می‌رسد مشکلی در تنظیم M1 Max وجود دارد که به ایجاد چنین صدایی منجر می‌شود.

پشت مک استودیو

مقاله‌ی مرتبط:

البته باید به این نکته اشاره کرد که به‌نظر نمی‌رسد همه‌ی مدل‌های M1 Max‌Mac Studio با این مشکل مواجه باشند؛ زیرا برخی افراد گفته‌اند که نویز غیرعادی فراتر از صدای استاندارد فن را نمی‌شنوند. همچنین، بعضی از صاحبان این دستگاه از صدای خود فن نیز ناراضی هستند و می‌گویند بلندتر از انتظار است.

خریداران واجدشرایط مک‌ استودیو می‌توانند دستگاهی جایگزین دریافت کنند،؛ اما گزارش‌هایی وجود دارد که ادعا می‌کند آن‌ها نیز دچار مشکل مشابهی هستند. هنوز مشخص نیست آیا این مشکل را می‌توان در به‌روزرسانی بعدی به‌صورت نرم‌افزاری رفع کرد یا به سخت‌افزار مربوط می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …