تک تایمز : مدیرعامل اپل از کاهش مشکلات زنجیره تأمین خبر داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سه‌ماهه‌ی منتهی به مارس ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) یکی از موفق‌ترین فصل‌های تاریخ فعالیت اپل بود و این شرکت توانست رکوردهای جدیدی برای فروش آیفون و مک ثبت کند. اپل با ادامه‌ی روند روبه‌رشد خود، در فصل اول سال جاری میلادی موفق‌ شد ۹۷ میلیارد دلار درآمد به‌دست آورد؛ درحالی‌که تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند درآمد این شرکت ۹۴ میلیارد دلار باشد.

به‌گفته‌ی تیم کوک، مدیرعامل اپل، کاهش مشکلات زنجیره‌ی تأمین یکی از عواملی بوده که به این شرکت برای افزایش درآمدهایش کمک کرده است. به‌نوشته‌ی ۹to5Mac، تیم کوک گفته است محدویت‌های عرضه‌ی محصول در فصل اول ۲۰۲۲ به‌‌طور چشمگیری کمتر از محدودیت‌هایی بود که اپل در سه‌ماهه‌ی منتهی به دسامبر سال قبل تجربه کرد. مشکلات زنجیره‌ی تأمین هنوز کاملاً برطرف نشده‌اند و تیم کوک می‌گوید اپل انتظار دارد درآمدهایش در فصل جاری میلادی به‌‌دلیل مشکلات فعلی بین ۴ تا ۸ میلیارد دلار کاهش یابد.

در فصل منتهی به مارس ۲۰۲۲ فروش آیفون‌های اپل رشد سالانه‌ی ۵٫۵ درصدی تجربه کرد و به ۵۰٫۵۷ میلیارد دلار رسید تا آیفون همچنان اصلی‌ترین منبع درآمد کوپرتینویی‌ها باشد. همچنین، فروش مک و پوشیدنی‌ها و خدمات نرم‌افزاری به‌ترتیب با رشد سالانه‌ی ۱۴٫۳ و ۱۲٫۲ و ۱۷٫۲ درصدی همراه شد. در همین بازه‌ی زمانی، فروش آیپد ۲٫۲ درصد درمقایسه‌با سال قبل افت کرد و به ۷٫۶۵ میلیارد دلار رسید.

مقاله‌های مرتبط:

اپل در اکثر شاخه‌های تجاری خود توانسته است به فروش بیشتری درمقایسه‌با سال قبل دست یابد. با وجود افت درآمد آیپد، تقاضا برای این تبلت همچنان در وضعیت مطلوبی به‌سر می‌برد. تیم کوک می‌گوید یکی از دلایل کاهش فروش آیپد محدودیت‌های بسیار جدی در تأمین بوده است. آیپدهای اپل در بسیاری از مواقع با اتمام موجودی مواجه شدند و حتی پس از تأمین‌شدن، دو ماه بین زمان خرید و زمان تحویل فاصله می‌افتاد. در هفته‌های اخیر، تعداد بیشتری از تبلت‌های سری آیپد دردسترس قرار گرفته است.

در فصل اول سال جاری میلادی، به‌غیر از محدودیت‌های زنجیره‌ی تأمین، عوامل خارجی دیگری اپل را دچار مشکل کردند. به‌دلیل شروع جنگ در اروپا، اپل فروش محصولاتش را در روسیه متوقف کرد. همچنین، اپل می‌گوید ویروس کرونا روی فعالیت‌های این شرکت در سه‌ماهه‌ی منتهی به مارس ۲۰۲۲ تأثیر نگذاشته است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مانیتور اولد ۴۷٫۵ اینچی ۴K ال‌جی با نرخ نوسازی ۱۳۸ هرتز معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال‌جی الکترونیکس مانیتورهای جدید …