تک تایمز : قیمت اینترنت موبایل در جهان چقدر است | جایگاه ایران چندم است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

 

قیمت اینترنت موبایل در جهان چقدر است | جایگاه ایران چندم است؟

در تصویر زیر اینفوگرافیک قیمت اینترنت موبایل به ازای هر گیگابایت در هر کشور در سال ۲۰۲۲ را مشاهده می کنید که ایران در جمع کشورهایی با اینترنت موبایل ارزان طبقه بندی شده است.

 آمار سال ۲۰۲۰ اتحادیه جهانی مخابرات نشان می‌دهد که بر اساس شاخص برابری قدرت خرید، ایران در نرخ اینترنت موبایل در رده یازدهم قرار دارد. مطابق این آمار کشورهای پاکستان، سریلانکا، میانمار، هائیتی و مولداوی ۵ کشور ابتدای جدول ارزان‌ترین اینترنت موبایل از نظر شاخص برابری قدرت خرید هستند.مقایسه میانگین قیمت اینترنت موبایل بر اساس شاخص درآمد سرانه GNIpc نیز محاسبه شده که ایران در رده ۵۸ از میان ۲۰۰ کشور قرار دارد. از نظر شاخص درآمد سرانه نیز کشورهای لیختن اشتاین، ماکائو، لوکزامبورگ، هنگ کنگ و لهستان در رده کشورهای نخست ارزان نرخ اینترنت موبایل قرار دارند.

 

گفتنیست برخی اخبار حاکی از ان است که اپراتور های بزرگ موبایل در ایران خواستار افزایش قیمت اینترنت موبایل و تعرفه های خود شده اند به طوری که به ازای هر گیگابایت، ۴۰ هزار تومان از کاربران دریافت کنند. این در حالیست که این رقم در کشور همسایه یعنی عراق، ۱ دلار معادل ۲۸ هزار تومان فعلی است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : آموزش افزایش سایز فونت آیفون و آیپد و بولد کردن متن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ۱. نحوه افزایش سایز …