تک تایمز : از پروژه “مبارزه با مرگ” جف بزوس چه می دانید؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

از پروژه “مبارزه با مرگ” جف بزوس چه می دانید؟

این میلیاردر امریکایی اخیراً با سرمایه گذاری بر روی یک استارتاپ ضد پیری به نام Alto Labs قصد دارد به جنگ مرگ برود. این پروژه تاکنون هال بارون، مدیر ارشد علمی سابق غول داروسازی گلاکسو را به خدمت گرفته است که اکنون به عنوان مدیر عامل آزمایشگاه فعالیت می کند.

بارون در یک بیانیه مطبوعاتی از استارتاپ گفت: «از اینکه این فرصت یک بار در زندگی برای رهبری چنین شرکتی منحصر به فرد با مأموریتی متحول کننده برای معکوس کردن بیماری ها به من پیشنهاد شد، بسیار مفتخرم.

بارون به یک تیم واقعی از دانشمندان می‌پیوندد که وظیفه شکست دادن مرگ را بر عهده دارند، از جمله دکتر شینیا یاماناکا، برنده جایزه نوبل پزشکی در سال ۲۰۱۲ برای تحقیقاتش در زمینه سلول‌های بنیادی، و جنیفر دودنا، برنده جایزه نوبل ۲۰۲۰ در شیمی برای نقش او در توسعه ابزار ویرایش ژن CRISPR.

این استارتاپ نوپا در بدو فعالیت ۳ میلیارد دلار از جف بزوس دریافت کرده است و با قدرت برای اهداف از پیش تعریف شده، فعالیتش را آغاز کرده است.

بزوس تنها سرمایه گذار ثروتمندی نیست که به سرمایه گذاری در آزمایشگاه آلتو کمک می کند. یوری میلنر، میلیاردر روسی-اسرائیلی نیز برای کمک به توسعه فناوری ضد پیری وارد عمل شده است.

هدف اصلی این استارتاپ دستیابی به برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی است. این روشی است که اساساً سلول ها را پس از بلوغ جوان می کند. در تئوری، سلول ها می توانند کارهایی مانند ترمیم بدن شما با افزایش سن و حتی درمان بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند زوال عقل را انجام دهند.

فقط زمان نشان خواهد داد که آیا این سرمایه گذاری با حمایت میلیاردرها واقعا منجر به این می شود که برای همیشه جوان بمانیم یا خیر.شاید این آخرین تلاش بشر برای مبارزه با مرگ باشد چرا که اگر تیمی از دانشمندان خبره به همراه میلیاردها دلار نتوانند در این پروژه موفق شوند، عملاً هیچ شانسی برای تحقق این رویا نخواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : موضع صریح وزیر ارتباطات در خصوص گرانی قیمت اینترنت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، با آغاز فعالیت دولت …