تک تایمز : اپل پارسال بیش از همیشه بازیافت کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
اپل در جدیدترین «گزارش پیشرفت زیست‌محیطی» خود درباره تلاش‌هایش برای شکل‌دهی یک چارچوب پایدار برای منابع و ارتقاء ابتکارهای سبزی همچون بازیافت مواد توضیح داده است.
 
به گزارش تک تایمز و اسلش‌گیر، این شرکت مدعیست که در سال ۲۰۲۱ ۲۰% از مواد بازیافت‌شده را در کل خط تولید محصولاتش مورد استفاده قرار داده است، که رکوردی در تاریخ آن به شمار می‌رود.
 
به نظر می‌رسد که آلومینیوم بازیافت‌شده‌ترین عنصر در این سیستم باشد، چرا که این شرکت خاطرنشان نموده است که ۵۹% از کل آلومینیوم در محصولات اپل بازیافت شده است. برخی از محصولات اپل، مانند کل محصولات آیپد، از بدنه‌هایی استفاده کرده‌اند که از آلومینیوم ۱۰۰% بازیافتی ساخته شده است.
 
برای نخستین بار، اپل استفاده از طلای بازیافتی مجوزدهی‌شده را در دستگاه‌هایش آغاز کرده است. نخستین دستگاه‌هایی که از طلای بازیافتی مجوزدهی‌شده استفاده کردند آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو بودند، که از طلای بازیافتی در سیم‌ها برای دوربین‌هایشان و آبکاری بوردهای منطقیشان استفاده می‌کنند.
 
حدود ۴۵% از عناصر کمیاب زمین مورد استفاده در محصولات اپل که در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شدند بازیافت‌شده بودند. همچنین این شرکت مدعیست که در همین سال از ۱۳% کوبالت بازیافتی، و ۳۰% قلع بازیافتی مجوزدهی‌شده در محصولات اپل استفاده کرده است.
 

گام‌های بلند به سمت سازگارتر شدن شرکت با محیط زیست
 این شرکت تحت هدایت تیم کوک مدعیست که با وجود افزایش ۳۳ درصدی عوایدش در سه‌ماهه مالی گذشته، آلاینده‌سازی خالص آن همچنان در سطح صفر باقی مانده است. سوای استفاده از مواد بازیافتی، اپل می‌گوید که این شرکت همچنین فعالانه در حال کاستن از ضایعات منابعش بوده است. این گزارش خاطرنشان کرده است هیچ ضایعاتی از سایت‌های سرهمبندی اصلی و فرعیش برای سری ۷ اپل واچ به انباشتگاه‌های زباله نرفته است.
 
اپل می‌گوید که، در مجموع، آلاینده‌هایی به ارزش ۲۳ میلیون تن را از عملیات‌هایش کاهش داده و ردپای کربن کلی خود را در سال ۲۰۲۱ به میزان ۴۰% کاهش داده است. هدف اپل دستیابی به وضعیت کربن‌خنثی و اثرگذاری منفی اقلیمی صفر-خالص برای کل خط تولید محصولاتش تا سال ۲۰۳۰ است. اپل همچنین قصد دارد تا کل زنجیره تامین محصولاتش را تا پایان ۲۰۲۹ به الکتریسیته تجدیدپذیر انتقال دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مانیتور گیمینگ ۳۴ اینچی MSI با فناوری QD-OLED و نرخ نوسازی ۱۷۵ هرتز معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، MSI در نمایشگاه کامپیوتکس …