تک تایمز : ایلان ماسک از اپل به‌دلیل دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی از توسعه‌دهندگان در اپ‌استور انتقاد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ایلان ماسک در چند هفته‌ی گذشته توییت‌های زیادی منتشر کرده است که شاید به معامله‌ی اخیر او برای خرید توییتر مرتبط باشد. ماسک در جدیدترین توییت خود باردیگر از اپل به‌دلیل تحمیل هزینه‌های سنگین به توسعه‌دهندگان انتقاد کرد. این بار وی کمیسیون ۳۰ درصدی شرکت مستقر در کوپرتینو را با مالیات ۳۰ درصدی در استفاده از اینترنت مقایسه کرد.

مدیرعامل تسلا در پاسخ به توییتی نوشت:

کمیسیون اپل از فروشگاه اپ‌استور مثل دریافت ۳۰ درصد مالیات برای استفاده از اینترنت است و این اصلاً خوب نیست.

نکته‌ی جالب این است که تیم سوئینی از Epic نیز پست ایلان ماسک را بازنشر کرده است.

همان‌طورکه ۹to5Mac اشاره می‌کند، این اولین‌بار نیست که ایلان ماسک از هزینه‌ی زیادی انتقاد کرده است که اپل از توسعه‌دهندگان دریافت می‌کند. او در ژوئیه‌ی ۲۰۲۱ نیز درصد کمیسیون این شرکت از اپ‌استور را مالیات واقعی جهان بر اینترنت نامید. ماسک در آن زمان با اشاره به موضوع Epic Games تأیید کرد که اپل باید اجازه‌ی پرداخت با روش‌های جایگزین را در فروشگاه اپلیکیشن خود فراهم کند.

اپ استور

مدیرعامل تسلا چند روز بعد، از اپل به‌دلیل بسته نگه‌داشتن این شرکت انتقاد کرد. در آن زمان، از ماسک درباره‌ی برنامه‌های تسلا برای بازکردن شبکه‌ی سوپرشارژ برای شرکت‌های شخص‌ ثالث سؤال شد که وی در جواب به این سؤال توضیح داد که هدف شرکت وی ایجاد اکوسیستم بسته نبوده و درواقع از ظهور انرژی پایدار حمایت می‌کند.

علاوه‌براین، از ماسک درباره‌ی زنجیره‌ی تأمین تسلا سؤال شد که وی دوباره بحث اپل را پیش کشید. وی توضیح داد درحالی‌که باتری‌های اپل ۱۰۰ درصد از کبالت استفاده می‌کنند، میزان استفاده‌ی تسلا از این ماده در باتری‌ها، بسیار کمتر است.

مقاله‌های مرتبط:

ماسک می‌گوید:

فکر می‌کنم اپل در باتری‌های گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های خود تقریباً ۱۰۰ درصد از کبالت استفاده می‌کند؛ اما تسلا در بسته‌های آهن فسفات از کبالت استفاده نمی‌کند و تقریباً از هیچ کبالتی در مواد شیمیایی مبتنی‌بر نیکل بهره نگرفته است. براساس میانگین وزنی، امکان دارد در باتری‌های ما تا دو درصد از کبالت استفاده شده باشد.

اگرچه توییت ایلان ماسک در این مرحله بر اپل تأثیری نخواهد گذاشت، باید توجه کنیم که غول فناوری کوپرتینو همچنان در سراسر جهان با نبردهای قانونی با سیاست‌مداران و دولت‌های بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ دولت‌هایی که در تلاش هستند تا به مشکلات ضدانحصار این شرکت پایان دهند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …