تک تایمز : اعلام آمادگی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

محمد کاظمی فرد در نشست هم اندیشی ارائه خدمات الکترونیک قضایی از طریق پیام رسان های داخلی که با حضور مدیران عامل پیام رسان‌های داخلی برگزار شد اظهارکرد: مرکز آمار این آمادگی را دارد که تا پایان سال تعدادی از خدمات قضایی را علاوه بر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در پیام رسان‌های داخلی نیز ارائه کند و این موضوع منوط به داشتن آمادگی و توانایی از سوی پیام رسان های داخلی است.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با تاکید بر اینکه پیام رسان های داخلی می توانند در خدمات قضایی مانند اطلاع رسانی پرونده، در خواست گواهی سوپیشینه، نوبت دهی قضایی و خدماتی دیگر ورود پیدا کنند، تاکید کرد: یکی از نگرانی‌های دستگاه‌های حاکمیتی موضوع حفظ حریم شخصی افراد است که پیام رسان های داخلی باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

کاظمی فرد با تاکید بر اینکه پیام رسان های داخلی می توانند به موضوع تبدیل گفتار به متن با واژگان حقوقی ورود کنند، گفت: از دیگر موضوعاتی که پیام رسان های داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند دستیار هوشمند قاضی است که قضات، وکلا و کارشناسان حقوقی رادر برمی گیرد. بانک قوانین که مجموعه ای از قوانین رادر برمی گیرد نیز از موضوعاتی است که پیام رسان های داخلی می توانند به جامعه حقوقی و قضایی ارائه دهند.

در این نشست که مدیران عامل پیام رسان‌های آی گپ، سروش پلاس، بله، ایتا و گپ حضور داشتند ضمن تشکر از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای ایجاد چنین بسترهایی تاکید کردند تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به مردم به کار می گیرند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : بشر احتمالاً تا ۴۰۰ هزار سال آینده از وجود فرازمینی‌ها آگاه نخواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، با وجود تعداد زیاد …