تک تایمز : پتنت جدید Apple Car یکی از ویژگی‌های احتمالی این خودرو را فاش می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اوایل هفته‌ی جاری فاش شد که اپل دسی اویکاشویچ، یکی از مدیران سابق فورد را برای پیوستن به پروژه‌ی Apple Car استخدام کرده است. از آن زمان، سؤالاتی درباره‌ی این موضوع مطرح می‌شود که آیا ماشین اپل (Apple Car) به محصولی واقعی تبدیل خواهد شد یا خیر؟

این پروژه که با نام «Project Titan» نیز شناخته می‌شود، در تلاش است اولین خودرو الکتریکی خودران اپل را تولید کند. اپل قصد دارد آن را تا سال ۲۰۲۵ راه‌اندازی کند؛ اما گزارش‌ها حاکی از آن است که این هدف کمی بیش‌ازحد بلندپروازانه است.

Apple Car ممکن است واقعاً به نتیجه برسد

طبق گزارش ۹to5mac، شرکت کوپرتینویی امروز پتنت جدیدی از Apple Car منتشر کرده است. این پتنت خودروهای خودران، به‌ویژه «سیستم راهنمایی» پیشرفته‌ای را پوشش می‌دهد که می‌تواند مقصد نهایی خودرو را اصلاح کند. پتنت مذکور اشاره می‌کند که وسیله‌ی نقلیه‌ی «خودران» می‌تواند محیط خود را حس و به‌سمت مقصدهایی با ترافیک کم یا بدون جمعیت حرکت کند. بااین‌حال، حضور راننده ممکن است برای کنترل جزئی حرکات خودرو خودران مهم باشد.

اپل رسماً گفته است استفاده از سیستم راهنمایی در مناطقی که ممکن است اطلاعات نقشه‌برداری دقیق دردسترس نباشد، آسان خواهد بود. این پتنت شامل روش‌های مختلفی برای هدایت وسیله‌ی نقلیه با استفاده از سیگنال‌ها است. ممکن است از چندین دستگاه محاسباتی برای نشان‌دادن مقصد وسیله‌ی نقلیه‌ و مانند مرکز خرید و مجتمع اداری استفاده شود. فرض کنید مسیر رسیدن به مقصد مشخص شده باشد؛ اما وقتی به نزدیکی محل مدنظر می‌رسید، سیستم راهنمایی می‌تواند مکان دقیق توقف وسیله‌ی نقلیه را مشخص کند.

مقاله‌ی مرتبط:

علاوه‌بر‌این، پتنت مذکور نشان می‌دهد که راننده ممکن است از صفحه‌نمایش لمسی آیفون یا آیپد برای وارد‌کردن اطلاعات ورودی استفاده کند. این دستگاه‌ها می‌توانند نقطه‌ی توقف مدنظر را علامت‌گذاری و مسیر را ردیابی یا آن را با استفاده از جوی استیک مجازی نشان دهند.

به‌نظر می‌رسد سیری نیز می‌تواند راهی دیگر برای فرمان‌دادن به خودرو باشد. شاید افراد بتوانند با استفاده از فرمان صوتی‌ای مانند «آنجا پارک کن» محل پارک دلخواه خود را به وسیله‌‎ی نقلیه نشان دهند. همچنین، اشاره شده است که اپل پتنت‌های قبلی را کنار گذاشته است تا با اختراعات جدید جایگزین کند. هدف اصلی این است که پروژه‌ی مذکور به هر شیوه‌ای بهتر شود.

به‌تازگی شایعات زیادی درباره‌ی Apple Car منتشر می‌شود. سال‌ها است دراین‌باره مطالب مختلفی می‌شنویم؛ اما اخیراً به‌نظر می‌رسد اپل بیشتر از همیشه به‌دنبال محقق‌کردن این پروژه است. با انتشار اطلاعات پتنت جدید و استخدام اویکاشویچ، این شرکت احتمالاً مشتاق است سرعت خود را افزایش دهد. درحالی‌که هنوز چند سال تا تاریخ اعلام‌شده باقی مانده است، به نظر می‌رسد اتفاقات مثبتی در راه هستند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ضرر ۴۹ میلیارد دلاری ایلان ماسک پس از پیشنهاد خرید توییتر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، شبکه خبری بلومبرگ …