تک تایمز : ۸ دلیل سروصدای اضافی یخچال و فریزر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به طور معمول درحالیکه لوازم آشپزخانه نقش مهمی در زندگی روزمره همه افراد دارند، اما در صورت ایجاد سر و صدای غیر طبیعی از آنها می‌ تواند پس از گذراندن یک روز کاری پرمشغله آرامش را در خانه از افراد سلب کند.

علت ایجاد سر و صدای یخچال از چیست؟

سر و صدای یخچال می تواند علت های مختلفی داشته باشد . شایع ترین آنها را میتوان اینگونه برشمرد :

  1. خرابی کمپرسور

کمپرسور در پشت دستگاه قرار دارد و در حین عملکرد یخچال، یک صدای کم وزوز مانند دائمی ایجاد می کند . این صدا به خصوص زمانی که این قطعه سعی می‌ کند داخل دستگاه را خنک نگه دارد طبیعی است و تقریباً در بطور ثابت  وجود دارد ، اما اگر این سروصدا به حدی برسد که غیر قابل تحمل باشد، باید با یک تکنسین ماهر و متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا کمپرسور یخچال را بررسی و سرویس کند.

  1. کثیف شدن کویل های کندانسور

نگهداری و تعمیر اولیه یخچال و فریزر شامل تمیز کردن کویل های کندانسوری که در پشت دستگاه قرار دارند ، می ‌باشد . گردگیری و جارو برقی کشیدن این قطعات و تمیز کردن آنها باعث می شود جریان هوا به خوبی در بین این سیم پیچ ها جریان یافته و کارایی آنها بهتر شود.
اما هنگامی که کویل ها با گرد و غبار پوشانده می‌شوند به دلیل تلاش بیش از حدی که برای خنک کردن داخل یخچال انجام می دهند یک صدای وزوز بلند ایجاد می کنند.
فراموش نکنید که کویل های کندانسور یخچال خود را به خوبی تمیز کنید اما اگر آنها در دسترس نیستند از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

8 دلیل سروصدای اضافی یخچال و فریزر

  1. خراب شدن یخ ساز یخچال

یخ ساز داخل یخچال معمولاً فقط زمانی که در حال ساخت یخ هستند صدایی در سطح پایین تولید می کنند. اگر از یخچال صداهای بلندتر از حد معمول به گوش می رسد و یا در مواقعی که یخ تولید نمی شود دارای سر و صدا است نیاز به سرویس دارد ، زیرا ممکن است اتصالات یخ ساز قطع یا شل شده باشند.

  1. به گوش رسیدن صدای تق تق از داخل یخچال

برای آنکه لوله های داخل یخچال محکم نگه داشته شوند از فوم استفاده می شود . جدا شدن لوله ها از فوم باعث ایجاد سر و صدای تق تق مانند از دستگاه می ‌شود اما اگر این صدا بیش از اندازه بلند باشد ، باید از یک تعمیرکار برای کاهش دادن میزان این سر و صدا کمک بگیرید.

۵ . تراز نبودن جای یخچال

یکی دیگر از عواملی که باعث به گوش رسیدن صدا از یخچال می‌شود تراز نبودن جای دستگاه است. زیرا این مشکل می‌تواند باعث ایجاد اختلال در درست جریان یافتن مبرد در کندانسور شود.
بنابراین هنگامی که سر و صدای غیر عادی از یخچال به گوش می‌رسد قبل از تماس گرفتن با تعمیرکار ، تراز بودن جای دستگاه را بررسی کنید.

۶٫شل شدن سینی کف دستگاه

در صورتی که صدای ویبره مانندی از کف یخچال خود می شنوید ممکن است این صدا از سینی تخلیه ای که در زیر دستگاه قرار دارد به گوش برسد . شل شدن سینی می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود بنابراین باید اتصال آن را محکم کنید.

۷٫خرابی در موتور دستگاه

گاهی صدایی از موتور یخچال به گوش می رسد که به دلیل رسیدن دمای دستگاه به اندازه مشخص و صادر شدن دستور خاموش کردن موتور از ترموستات به صورت خودکار است . در این صورت در صورتی که موتور ضعیف شده و یا دچار مشکلاتی شده باشد این سر و صدا از موتور به گوش می رسد که دلیل آن نیز ایجاد لرزش در موتور هنگام خاموش شدن و برخورد قطعات مکانیکی آن با بدنه یخچال است.

  1. به گوش رسیدن صدای خرخر از یخچال

یخچال دارای دو فن کمپرسور و اواپراتور است که در صورتی که در یکی از آنها دچار مشکلاتی شود ، از یخچال سر و صدای همانند خرخر کردن به گوش می رسد . در صورتی که این صدا از پایین یخچال شنیده می شود خرابی مربوط به فن کندانسور بوده و اگر از قسمت بالایی نزدیک به محفظه فریزر شنیده شود احتمال مشکل در فن اواپراتور وجود دارد.

ماهان سرویس مرکز تعمیر یخچال در کرج

ماهان سرویس  مجهز به تجهیزات پیشرفته عیب یابی و تعمیر انواع یخچال و فریزر در کرج است. تکنسین های ماهان سرویس به سرعت سیستم های یخچال معیوب را تعمیر و تحویل می دهند . 
هر کجای کرج و مناطق اطراف هستید در موارد زیر می توانید با ماهان سرویس تماس بگیرید :

نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ در کرج
مرکز تعمیر یخچال بوش در کرج
 مرکز تعمیر یخچال پاکشوما در کرج

تماس مستقیم : ۰۹۱۲۹۰۰۵۱۸۰
www.arvandoxin.com

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : شبکه های اجتماعی چطور مغز شما را هک می کنند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، شبکه های اجتماعی چطور …