تک تایمز : پردازنده‌های سری AMD Ryzen 7000 مبتنی‌بر Zen 4 احتمالاً در سپتامبر ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

AMD در نمایشگاه CES امسال تأیید کرد که پردازنده‌های دسکتاپ مبتنی‌بر Zen 4 این شرکت در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد. در برخی از شایعات گذشته اشاره شد که این پردازنده‌ها زودتر از زمان اعلام‌شده روانه‌ی بازار خواهند شد، اما ظاهراً این شایعات واقعیت ندارد و پردازنده‌های سری Ryzen 7000 مبتنی‌بر Zen 4 طبق چارچوب زمانی AMD عرضه خواهند شد. علاوه‌براین، این شرکت قبلاً پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7 5800X3D را برای سوکت AM4 خود معرفی کرده است.

به گزارش Neowin به‌نقل از DigiTimes، پردازنده‌های سری Ryzen 7000 مبتنی‌بر Zen 4 با نام رمز Raphael در سپتامبر ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد. البته امکان دارد AMD در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۲۲ جزئیات بیشتری درمورد این تراشه‌ها ارئه دهد. علاوه‌براین انتظار داریم این شرکت در نمایشگاه مذکور، توضیحات بیشتری درمورد Smart Access Storage (SAS) که یک فناوری افزایش سرعت ذخیره‌سازی است، ارائه دهد.

سوکت AM5 AMD

مقاله‌ی مرتبط:

براساس شنیده‌ها، پردازنده‌های سری AMD Ryzen 7000 مبتنی‌بر Zen 4 با فرایند پنج نانومتری تولید خواهند شد و شایعات حاکی از آن است معماری هسته‌های جدید این پردازنده‌ها نسبت به معماری قبلی، حدود ۱۸ درصد سریع‌تر عمل می‌کنند. پردازنده‌های آینده‌ی اینتل با سوکت AM5 یا LGA1718 و DDR5 و همچنین PICe 5.0 سازگار خواهند بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : گوشی‌های پرچمدار دست دوم چقدر ارزش دارند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، بر کسی پوشیده نیست …