تک تایمز : سرویس تعمیر آیفون در خانه برای کاربران اپل فراهم شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

چند ماه پیش بود که اپل رسما اعلام کرد تا قصد دارد به کاربران خود این امکان را بدهد تا بتوانند در منزل اقدام به تعمیر ایفون و مک بوک خود کنند.

کاربران می‌توانند از این پس با تهیه لوازم اورجینال گوشی های ایفون،خودشان در منزل اقدام به تعویض قطعات نمایند.

خرید قطعات گوشی‌های آیفون؛ قطعات اورجینال گوشی آیفون را از اپل بخرید

یکی از چالش هایی که بسیاری از کاربران محصولات اپل با آن مواجه بودند،نگرانی از کیفیت قطعات سخت افزار هنگام تعویض یا تعمیر بود،چراکه بسیاری از مراکز تعمیرات گوشی آیفون اقدام به استفاده از کالاهای بی کیفیت می‌کردند.

ازآنجاکه تا قبل از اجرای این طرح،امکان تهیه قطعات اصلی اپل مانند باتری آیفون،LCD آیفون و… فقط در انحصار نمایندگی های اپل بود،بسیاری از کاربران همیشه نگران یافتن قطعات اورجنال اپل بودند.

حالا با اجرای این طرح اپل علاوه بر فروش قطعات و لوازم جانبی گوشی های آیفون،راهنمای تعویض قطعات را نیز دراختیار کاربران قرار میدهد.

هرچند هدف اپل از اجرای این طرح ایجاد بستر تعمیر توسط خود کاربران است اما توجه داشته باشید،در صورتی که در این زمینه دانش و تجربه کافی ندارید،توصیه اپل مراجعه به نمایندگی یا مراکز تعمیرات گوشی آیفون است.

خودت تعمیرش کن؛ سرویس تعمیر آیفون در خانه برای کاربران ایرانی

iFixit فارسی مجموعه آموزشی است که برای اولین بار در ایران اقدام به ارائه آموزش تعمیرات سخت افزار به شکل رایگان به زبان فارسی کرده است.

کاربران می‌توانند با مراجعه به وب سایت ifixit به نشانی ifixit.irاز آموزش های مختلف بهره ببرند.علاوه بر این کاربران ایرانی دستگاه‌های اپل نیز می‌توانند برای تهیه محصولات اپل به فروشگاه اینترنتی iFixit مراجعه کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ایلان ماسک تصویر اندازه واقعی بوستر فالکون ۹ را منتشر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایلان ماسک رئیس اسپیس …