تک تایمز : شدت گرفتن تحقیقات درباره کسپرسکی در دولت بایدن

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

این پرونده سال گذشته میلادی از طرف وزارت دادگستری آمریکا به وزارت بازرگانی این کشور ارجاع داده شد، اما پیشرفت چندانی حاصل نشد، تا ماه مارس که کاخ سفید خواستار تسریع در روند بررسی این آنتی‌ویروس ساخت روسیه شد.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، با تشدید تنش‌ها میان مسکو و غرب، نگرانی واشنگتن از این است که کرملین از این نرم‌افزار که اجازه دسترسی به کامپیوترها را دارد برای سرقت اطلاعات حساس از رایانه‌های آمریکایی و یا دستکاری آن‌ها استفاده کند.

دسترسی به شبکه‌های پیمانکاران و متصدیان فدرال زیرساخت‌های حیاتی آمریکا مانند شبکه برق، از نگرانی‌های اصلی واشنگتن هستند.

نهادهای نظارتی آمریکا همین حالا نیز استفاده از نرم‌افزار کسپرسکی در ادارات فدرال را ممنوع کرده‌اند و ممکن است تا آنجا پیش روند که این شرکت را به اتخاذ اقداماتی برای کاهش این خطرات و نگرانی‌ها وادار کرده و یا حتی به‌کلی استفاده از این نرم‌افزار را در آمریکا ممنوع کنند.

این تحقیقات که تا پیش از این گزارشی از آن منتشر نشده بود، نشان می‌دهد که دولت آمریکا به تمامی امکانات و اختیارات خود متوسل شده است تا از شهروندان و شرکت‌های خود در برابر حملات سایبری روسیه محافظت کند.

دیگر قدرت‌های نظارتی توانایی این را ندارند که استفاده از نرم‌افزار این شرکت روسی را برای بخش خصوصی ممنوع کنند؛ شرکتی که آمریکا مدت‌هاست آن را تهدیدی علیه امنیت ملی خود می‌داند.

کسپرسکی از چندین سال قبل تا کنون اقدامات خلاف قانون یا همکاری مخفیانه با سازمان‌های اطلاعاتی روسیه را تکذیب کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : IDC: آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو مکس پرفروش ترین گوشی های دنیا در سه ماهه اول ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، طبق آمار سال گذشته، …