تک تایمز : به زودی NFT ها به اینستاگرام وارد می‌شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

«آدام موسری» رئیس اینستاگرام، امروز با انتشار ویدیویی اعلام کرد که گروه کوچکی از کاربران قادر به نمایش توکن‌های NFT خود در فیدها، استوری‌ها و مسیج‌های خود خواهند بود.

اطلاعات این NFTها در بخشی به نام digital collectibles و به همان روش محصولات تگ‌شده نمایش داده خواهند شد. با تک تایمز کردن روی تگ‌ها، اطلاعات مربوط به هر NFT مشاهده خواهد شد.

موسری گفت که اینستاگرام فعلا در حال تست این قابلیت است و هدف اصلی این شرکت از ارائه آن، برگرداندن اعتماد به فعالین حوزه Web3 است تا از این طریق بتواند سوءتفاهم‌های موجود بین شرکت‌های بزرگ و طرفداران تمرکززادیی از شبکه وب را برطرف سازد.

او گفت: من می‌خواهم تاکید کنم که هدف از راه‌اندازی فناوری‌های بلاکچین و NFT و به‌طور اخص Web3 تمرکززدایی و بازتوزیع قدرت در حوزه وب است. از آن‌جا که اینستاگرام یک شبکه متمرکز است فعالیت این پلتفرم در زمینه‌های NFT می‌تواند باعث عدم اعتماد بین کاربران بشود. اما هدف ما بازگردانی اعتماد و برطرف کردن سوءتفاهم‌هاست.

موسری در ادامه گفت که پشتیبانی از NFT باعث خواهد شد تا این فناوری در اختیار افراد بیشتری قرار گیرد. گفتنی است که اینستاگرام تنها شرکتی نیست که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند، توییتر نیز چند ماه پیش پشتیبانی از NFT را به پلتفرم خود اضافه کرد و هم‌اکنون قابل استفاده است.

ورود NFT ها به اینستاگرام

کدام NFT ها به اینستاگرام وارد می‌شوند؟

به گفته کریستین پای سخنگوی اینستاگرام، پشتیبانی از NFT در این شبکه اجتماعی ابتدا با بلاکچین‌های اتریوم و پولیگان ارائه خواهد شد و در ادامه Solana و Flow نیز به آن اضافه می‌شوند.

منبع: فارنت

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت و فروش NFT | چگونه NFT های خود را بفروشیم؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …