تک تایمز : ایلان ماسک: از مقررات تازه اتحادیه اروپا برای فضای آنلاین حمایت می‌کنم

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


ایلان ماسک، که به‌تازگی توییتر را نیز خریده است؛ گفت از قانون جدید اتحادیه اروپا برای حفاظت از کاربران رسانه‌های اجتماعی در برابر محتوای مضر پشتیبانی می‌کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت در گزارشی به نقل از تیری برتون، مدیر ارشد بازار واحد اتحادیه اروپا، نوشت او به ماسک توضیح داده است که چگونه مقررات آنلاین اتحادیه اروپا «آزادی بیان» را تضمین می‌کند و هر آنچه در فضای واقعی غیرقانونی است در فضای مجازی و آنلاین نیز باید غیرقانونی باشد. به گفته این مقام ارشد اتحادیه اروپا، ماسک «کاملا با آن موافق است».

به گزارش تک تایمز  و به نقل از ایندیپندنت، پارلمان اروپا روز شنبه ۳ اردیبهشت، مقررات تازه‌ای تصویب کرد که به موجب آن غول‌های فناوری و تجارت دیجیتال، نظیر گوگل، توییتر، متا (اینستاگرام، واتس‌اپ، فیس‌بوک)، و آمازون ملزم خواهند شد روی محتوای ارائه‌شده در بسترهای مجازی‌شان نظارت دقیق‌تری داشته باشند؛ در غیر این صورت، با جریمه‌های نقدی چند میلیارد دلاری یا ممنوعیت فعالیت در اروپا مواجه خواهند شد.

قانون جدید اتحادیه اروپا همچنین شرکت‌‌های بزرگ فناوری را وادار می‌کند تا از کاربرانشان در برابر کارزارهای انتشار اطلاعات نادرست، نفرت‌پراکنی، فروش کالاها و خدمات تقلبی و سایر محتوای مضر حفاظت کنند.

ممنوعیت انتشار تبلیغات تجاری که هدف آن‌ها کودکان است و نیز تبلیغ بر اساس هویت و گرایش جنسی یا باورهای سیاسی و مذهبی کاربران از دیگر محدودیت‌ها و سختگیری‌های قوانین تازه اروپا است.

رسانه اجتماعی توییتر در حال حاضر نزدیک به ۲۲۰ میلیون کاربر دارد.

طرح تجاری ماسک برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار این نگرانی را در میان بسیاری از کنشگران و سازمان‌های حقوق بشری برانگیخته است که ماسک در نهایت «آزادی بیان» را بر «ایمنی آنلاین» و محدودیت «نفرت‌پراکنی» و «حفظ حقوق اقلیت‌ها» اولویت خواهد داد.

پیش‌تر شرکت گوگل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد از کلیات قانون جدید اتحادیه اروپا حمایت می‌کند و در انتظار جزئیات اجرای آن است.

قانون جدید خدمات دیجیتال اروپا، در صورت تصویب نهایی، از اول ژانویه ۲۰۲۴ اجرا می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : اینتل موزه مجازی خود را راه اندازی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اینتل امروز از نسخه‌ی …