تک تایمز : ادامه کمبود تراشه‌ها در زنجیره تامین اپل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
از آغاز سال ۲۰۲۰ کمبود نیمه‌هادی‌ها صنایع کامپیوتر، گوشی هوشمند و حتی خودروسازی را با مشکل مواجه کرده است، و حتی در سال ۲۰۲۲، اپل همچنان با کمبود منابع نیمه‌هادی و دیگر قطعات برای تامین نیاز طیف گسترده‌ای از محصولات مواجه است. چنین چالش‌هایی اپل را ناچار کرده‌اند تا به راهکارهایی برای استفاده مجدد از محصولات قدیمی برسد، از جمله یک ربات آیفون‌خور به نام Taz.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، در پی ارائه گزارشی در قالب یک تماس کنفرانسی از سوی مدیران اپل که در آن درباره این وضعیت اطلاعرسانی کردند سهام اپل ۲٫۲% در بازار بورس نیویورک (NYSE) افت کرد.
 
البته احتمالاً خود اپل ضربه بزرگی از این افت فروش در سه‌ماه سوم سال مالی نخواهد خورد. چرا که به هر حال رکورد فروش اپل در سه‌ماهه دوم امسال شکسته شد. مجموع سود این شرکت ۲۵ میلیارد دلار بوده است، در حالی که تحلیلگران پیشبینی می‌کردند که این رقم تنها ۲۳ میلیارد دلار باشد.
 

با این حال ممکن است نقصان در زنجیره تامین، که تا حدودی ناشی از جنبه روسیه و اوکراین و تا حدودی هم شیوع کرونا در چین بوده است، باعث افزایش هزینه برای محصولات مصرفی جدیدی شود که انتظار می‌رود در اواخر سال میلادی جاری عرضه شوند. روال معمول این بوده است که دستگاه‌های جدید آیفون و گجت‌های پوشیدنی اپل واچ عموماٌ با پردازنده‌های جدید عرضه می‌شوند، که خود این کار نیازمند جریان باثبات تامین نیمه‌هادی‌ها برای تولید است. در صورتی که مشکل فعلی پا برجا بماند احتمالاً اپل ناچار به تغییراتی در روندهای خود خواهد شد. مینگ-چی کئو، تحلیلگر امور اپل، پیشبینی کرده است که مدل‌های جدید آیفون ۱۴ ممکن است با همان پردازنده A15 که نخستین بار در سال ۲۰۲۱ برای آیفون ۱۳ ارائه شد عرضه شوند.
 
با این حال، وبسایت MacRumors در ۲۸ آوریل گزارش داد که تیم کوک، مدیرعامل اپل، گفته است که بخش عمده کمبود اخیر در نیمه‌هادی‌ها ناشی از مشکلات حمل‌ونقلی در کوریدور شانگهای بوده است؛ این مسیر دریایی بندرهای شانگهای را به بندرهای لوس‌آنجلس متصل می‌کند. اگر این خبر صحبت باشد بدان معناست که جریان پایدار سیلیکون مورد نیاز برای تولید چیپ‌های جدید هم‌اکنون تامین شده و فقط نیاز به مسیرهای حمل‌ونقل جدید دارد.  

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : از دستگاه استریم بازی Keystone مایکروسافت چه می دانید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ایکس باکس یکی از …