تک تایمز : گوگل از آینده جستجو رونمایی کرد: Multisearch و Scene Exploration 

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تا به حال با خود فکر کرده‌اید چه قدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم در دنیای واقعی، برای پیدا کردن چیزی که دنبالش هستیم کلید Ctrl + F را فشار دهیم، درست شبیه وقتی که در کامپیوتر برای پیدا کردن بخشی از متن از این میانبر استفاده می‌کنیم؟

گوگل در جریان رویداد توسعه‌دهندگان امسال از قابلیتی به نام Scene Exploration به‌عنوان بخشی از ابزار هوش مصنوعی گوگل لنز رونمایی کرد که دقیقاً همین امکان را به‌زودی دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

قابلیت Scene Exploration گوگل لنز با استفاده از بینایی ماشین به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از دوربین گوشی و چرخاندن آن به اطراف، اشیا و محصولات نزدیک خود را شناسایی کند. لنز سپس به‌طور خودکار درباره‌ی محصولات شناسایی شده در تصویر، اطلاعات مفیدی به کاربر نمایش می‌دهد تا براساس آن تجربه جستجوی خود را بهبود بخشد.

مثالی که گوگل برای این قابلیت زد، نمایی از درون لنز دوربینی در فروشگاه را نشان می‌داد که متعلق به کاربری بود که دنبال نوعی شکلات خاص در قفسه‌ها می‌گشت. لنز تمام گزینه‌های روی قفسه را بررسی کرده و به کاربر امتیازی که دیگران به آن محصولات داده بودند، به همراه نوع شکلات و دیگر مواد به کار رفته در آن را نمایش می‌داد. مثلا اگر کاربری به بادام زمینی حساسیت داشته باشد، می‌تواند به کمک قابلیت Scene Exploration در لحظه اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی شکلات‌ها را در دوربین گوشی خود تماشا کند و بدون اتلاف وقت و سردرگمی، شکلات مورد نظر خود را از قفسه بردارد.

قابلیت Scene Exploration گوگل لنز مشابه کلید میانبر Ctrl + F در دنیای واقعی عمل می‌کند

آنطور که به‌نظر می‌رسد، این قابلیت به‌ظاهر متاورسی هنگام خرید از فروشگاه بسیار کاربردی خواهد بود، هرچند هنوز تاریخ دقیق دردسترس قرار گرفتن آن اعلام نشده است و گوگل تنها به گفتن «عرضه در آینده» بسنده کرده است.

به‌روزرسانی بزرگ دیگر جستجوی گوگل، قابلیت Multisearch است که به همراه حالت جدید «near me» به کاربر اجازه می‌دهد به جای تایپ کردن چیزی که دنبال آن است، عکس‌ آن را آپلود کند و بعد با نوشتن «near me»، به نتایج محلی هدایت شود.

قابلیت مالتی‌سرچ گوگل / google multisearch

قابلیت Multisearch برای مواقعی کاربردی است که کاربر نام چیزی را که دنبال آن است، نمی‌داند

مثالی که گوگل برای کاربرد این قابلیت زد درمورد پیدا کردن رستورانی بود که غذای مورد نظر کاربر در آنجا سرو می‌شد. برای این منظور، کاربر عکس غذایی را که جایی دیده، اما اسم آن را نمی‌داند در نوار جستجوی گوگل آپلود می‌کند و بعد با اضافه کردن عبارت near me، گوگل با اسکن تصاویر مشابه در وب‌سایت‌ رستوران‌ها و تصاویر منتشر شده توسط کاربران دیگر، به او فهرستی از رستوران‌های محلی را نشان می‌دهد که غذای موردنظر او را ارائه می‌دهند.

قابلیت مالتی‌سرچ به زبان انگلیسی اواخر امسال دردسترس قرار خواهد گرفت و پشتیبانی از زبان‌های دیگر به‌تدریج اضافه خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مانیتور اولد ۴۷٫۵ اینچی ۴K ال‌جی با نرخ نوسازی ۱۳۸ هرتز معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال‌جی الکترونیکس مانیتورهای جدید …