تک تایمز : پخش زنده رویداد معرفی کشف «بی‌سابقه» جدید تلسکوپ ایونت هورایزن [ساعت ۱۷:۳۰]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تلسکوپ ایونت هورایزن (EHT) به کشف شگفت‌انگیزی درباره کهکشان راه شیری دست یافته است که پژوهشگران آن را «بی‌سابقه» می‌نامند؛ اما این کشف دقیقاً چیست؟ برای دانستن پاسخ باید تا امروز ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران منتظر بمانیم.

تیم تلسکوپ ایونت هورایزن در وب‌سایت خود به کشف جدید اشاره کرده است؛ اما امروز عصر درجریان مجموعه‌ای از کنفرانس‌های خبری به میزبانی موسسات علمی مختلف در سرتاسر جهان آن را به‌طور کامل معرفی خواهد کرد. رویداد معرفی کشف جدید راه شیری به‌صورت آنلاین برای تماشای عموم پخش خواهد شد. به‌دنبال کنفرانس خبری، بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF) و رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) پنل‌های پرسش و پاسخ مستقلی برگزار خواهند کرد که به صورت آنلاین پخش خواهند شد.

تلسکوپ ایونت هورایزن، مجموعه‌ای از تلسکوپ‌های رادیویی در سرتاسر جهان است که عمدتاً سیاه‌چاله‌ها را مطالعه می‌کند. سال ۲۰۱۹، این تلسکوپ از کشف بی‌سابقه‌ای خبرداد که درنهایت معلوم شد نخستین تصویر از سیاه‌چاله‌ است. براساس گمانه‌زنی‌ها،‌ آنچه فردا شاهد خواهیم بود، احتمالاً ‌تصویر سیاه‌چاله‌ی واقع در مرکز راه شیری است. بااین‌حال، یافته‌ی جدید هرچه باشد، بدون شک خیره‌کننده خواهد بود. شما مخاطبان زومیت می‌توانید پخش زنده کنفرانس خبری تیم ایونت هورایزن را امروز پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ در همین صفحه تماشا کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : برخلاف شایعات سامسونگ احتمالاً گلکسی S23 را نیز با تراشه Exynos عرضه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، براساس گزارش سم‌موبایل به‌ …