تک تایمز : اپل احتمالاً سال آینده پورت لایتنینگ آیفون را با USB-C جایگزین می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مینگ‌چی کو، تحلیلگر نام‌آشنا و خوش‌سابقه، می‌گوید اپل قصد دارد سال آینده درگاه اختصاصی لایتنینگ را از گوشی‌های آیفون حذف و آن را با درگاه USB-C جایگزین کند. استفاده از درگاه لایتنینگ در آیفون طی سال‌های اخیر بحث‌برانگیز شده و آن‌طور که مینگ‌چی کو ادعا می‌کند اهالی کوپرتینو سرانجام در سال ۲۰۲۳ درگاه آیفون را تغییر می‌دهند.

مینگ‌چی کو می‌گوید استفاده از USB-C می‌تواند از لحاظ سخت‌افزاری باعث بهبود سرعت انتقال و شارژ در آیفون شود اما پشتیبانی سیستم‌عامل iOS از تغییرات جدید، شرط اصلی اضافه شدن آن‌ها به آیفون است.

به نوشته‌ی The Verge این نخستین باری نیست که به اضافه شدن درگاه USB-C به آیفون اشاره می‌شود. در سال‌های اخیر شماری از تحلیلگران گفته‌اند که اپل دیر یا زود سراغ این درگاه خواهد رفت. صنعت موبایل درحال‌حاضر به‌صورت گسترده به USB-C متکی است و اپل نیز از این درگاه در بسیاری از محصولاتش نظیر آیپد و مک استفاده می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

نهادهای قانون‌گذار طی چند وقت اخیر به اپل برای اضافه کردن درگاه USB-C به آیفون فشار آورده‌اند. اتحادیه‌ی اروپا در حال بررسی طرحی پیشنهادی است که اگر تصویب شود، اضافه شدن درگاه USB-C به آیفون و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی اجباری خواهد شد. اتحادیه‌ی اروپا می‌گوید با این کار حجم زباله‌های الکترونیکی کاهش پیدا می‌کند.

اپل همیشه دربرابر ایده‌ی اضافه شدن درگاه USB-C به آیفون مقاومت نشان داده است. برخی افشاگران می‌گویند اپل هیچ‌گاه این درگاه را به آیفون اضافه نمی‌کند و به‌جای آن سراغ تولید آیفون بدون درگاه می‌رود. مینگ‌چی کو سال گذشته گفته بود که اپل قصد اضافه کردن USB-C را به آیفون ندارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : لپ‌تاپ جان‌سخت ۱۴ اینچی پاناسونیک

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، این لپ‌تاپ ۱۴ …