تک تایمز : گوگل و سامسونگ برای ساده‌سازی اشتراک‌گذاری داده‌ها بین اپلیکیشن‌های تناسب اندام همکاری می‌کنند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

APIهای جدید Health Connect به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد به‌طور ایمن به داده‌های اپلیکیشن‌های تناسب اندام، دستگاه‌ها و محصولات پوشیدنی مختلف دسترسی داشته باشند تا تجربه‌ی کاربری بهتری در برنامه‌های خود ارائه دهند. این پلتفرم روشی یکپارچه برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن فراهم می‌کند تا اطلاعات سلامت و تناسب اندام کاربر را دریافت یا موارد جدیدی به آن‌ها اضافه کنند.

کاربران می‌توانند تعیین کنند که چه اپلیکیشن‌هایی می‌توانند به داده‌های آن‌ها دسترسی داشته باشند یا آن‌ها را به‌اشتراک بگذارند. علاوه‌براین، کاربر می‌تواند دسترسی اپلیکیشن‌ها را درهرزمان قطع و داده‌های خود را نیز حذف کند. گوگل اعلام کرده است همه‌ی داده‌های کاربران به‌صورت رمزنگاری‌شده و محلی در دستگاه آن‌ها ذخیره خواهد شد.

همان‌طورکه XDA اشاره می‌کند، Health Connect از چند دسته داده‌ی رایج سلامت و تناسب اندام ازجمله فعالیت بدنی، ردیابی خواب، موارد حیاتی، ضربان قلب و فشار خون پشتیبانی می‌کند. اگر از چند اپلیکیشن تناسب اندام و سلامت استفاده می‌کنید که داده‌های یکسانی ارائه می‌دهند، می‌تواند تصمیم بگیرید که کدام منبع برای اشتراک‌گذاری داده‌ها استفاده شود. این یعنی افراد می‌توانند داده‌های سلامت اپلیکیشن Fitbit را با اپلیکیشن Samsung Health اشتراک‌گذاری کنند و در این اپ نیز به داده‌های مدنظر دسترسی داشته باشند.

مقاله‌های مرتبط:

توسعه‌دهندگان می‌توانند با اجازه‌ی کاربر و با استفاده از طراح‌واره‌ی استاندارد و APIهای جدید، داده‌ها را به‌طور امن از Health Connect دریافت یا داده‌های جدیدی به آن اضافه کنند. کاربران کنترل کاملی روی تنظیمات حریم خصوصی خود خواهند داشت. امکان کنترل جزئی برای دیدن اینکه کدام برنامه‌ها در هر لحظه درخواست دسترسی به‌داده‌ها را دارند، در این پلتفرم جدید وجود دارد.

APIهای جدید Health Connect ازطریق Android JetPack اکنون برای همه‌ی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن دردسترس هستند. Google Fit ،Fitbit ،Samsung Health ،Leap Fitness ،MyFitnessPal و Withings ازجمله اولین اپلیکیشن‌های اندرویدی خواهند بود که از Health Connect بهره می‌برند.

اگر توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن‌ اندروید هستید و قصد دارید از APIهای جدید استفاده کنید، می‌توانید اسناد رسمی مربوط به آن را در این پیوند مرور کنید. علاوه‌براین، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید توضیحات گوگل را درمورد روش استفاده از APIهای جدید Health Connect مطالعه کنید.

درحال‌حاضر، Health Connect در فروشگاه گوگل‌پلی دردسترس قرار گرفته است؛ اگرچه به‌نظر نمی‌رسد اپلیکیشن‌هایی که از پلتفرم استفاده کرده‌اند به‌روزرسانی شده باشند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مانیتور اولد ۴۷٫۵ اینچی ۴K ال‌جی با نرخ نوسازی ۱۳۸ هرتز معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، ال‌جی الکترونیکس مانیتورهای جدید …