تک تایمز : چرا توسعه هوش مصنوعی برای بشر ترسناک است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در حال حاضر هوش مصنوعی کار و زندگی ما را کاملا تحت تاثیر خود قرار داده و در حوزه‌های مختلف شاهد آثار استفاده از آن هستیم؛ از طرح‌های پژوهشی گرفته تا پلتفرم‌های دوست‌یابی آنلاین و روش‌های نوین خرید. در ضمن چشم‌انداز استفاده از هوش مصنوعی در آینده این حوزه‌ها نیز کاملا روشن است. اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که استفاده از هوش مصنوعی در بسیاری از شاخه‌های تجارت و کسب‌وکار در طول چهار سال گذشته بیش از ۲۷۰ درصد رشد کرده است.

در رابطه با فرضیه نابود شدن تمام مشاغل انسانی با پیشرفت هوش مصنوعی، باید گفت این اتفاق حداقل در کوتاه‌مدت رخ نخواهد داد. برای اینکه خیالتان را کمی راحت کنیم، باید بگوییم ربات‌ها برای تصاحب مشاغل انسانی طراحی نشده‌اند؛ حداقل در زمان کنونی که ربات‌ها با چنین هدفی ایجاد نشده‌اند.

البته با تصویری که از هوش مصنوعی در رسانه‌ها مخصوصا فیلم‌های علمی و تخیلی ایجاد شده ، مطمئنا از زمان پیدایش هوش مصنوعی همیشه عموم مردم تصور کرده‌اند که هوش مصنوعی روزی آن‌ها را بیکار خواهد کرد و حتی شاید عده‌ای از افراد در مورد این موضوع واقعا نگران باشند؛ البته باید بپذیریم که با پیدایش هوش مصنوعی و پیشرفت آن، بسیاری از کارهایی که زمانی توسط انسان انجام می‌شد، خودکار شده و ترس از پیشرفت هوش مصنوعی تا سطحی که بتواند تمام مشاغل انسانی را بر عهده بگیرد یا روند چنین اتفاقی آغاز شود، طبیعی است

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : تاثیر بازگشت معاملات وال‌استریت بر ارزش بیت‌کوین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، بازگشت معاملات وال …