تک تایمز : ۶ شغل پردرآمد حوزه فناوری در سال ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

 

بیشتر بخوانید | چطور زبان برنامه نویسی پایتون را یاد بگیریم؟

 

در بازار کار، تقاضای زیادی برای مشاغل مرتبط با IT وجود دارد. در ادامه برخی عناوین شغلی پردرآمد در حوزه فناوری را مشاهده می کنید که هنوز به طور رسمی در ردیف شغلی سازمان ها و شرکت های ایرانی جایگاه خاصی ندارند و شاید به همین دلیل هم هست که بسیاری از کسب و کارهای ایرانی با شکست مواجه می شوند چرا که به اهمیت داده کاوری در آینده کسب و کار خود واقف نیستند.

 

متخصص داده کاوی

 

یک متخصص داده کاوی امروز بالاترین دستمزد را در حوزه صنایع و کسب و کار دریافت می کند. افزایش ۲۹ درصدی تقاضا برای دانشمندان داده از سال ۲۰۱۳ و افزایش چشمگیر ۳۴۴ درصدی در دستمزد آنها از سال ۲۰۱۳ و به دلایل رشد سریع فناوری رقم خورده است. 

 

یک متخصص داده، داده های پیچیده را تجزیه و تحلیل و تفسیر می کند تا به سازمان ها کمک کند تا تصمیمات بهتر و به موقع تری بگیرند. یک متخصص داده کاوی باید بتواند، الگوریتم های یادگیری ماشین را درک کند؛  قادر به ایجاد مدل های داده به کد و زبان هایی مانند پایتون، R ، SAS و سایر ابزارهای تحلیلی باشد؛  قادر بهشناسایی مسائل تجاری و ارائه راه حل های مناسب برای عبور از بحران باشد.

حقوق سالانه یک متخصص داده می تواند به ۱۵۰۰۰۰ دلار در سال برسد، که او را به پردرآمدترین شغل در سال ۲۰۲۲ تبدیل می کند. با این حال، علم داده به عنوان یک رشته تحصیلی، فرصت ها و پتانسیل های مختلفی را جلوی پای علاقه مندان می گذارد.  به عنوان مثال، تحلیلگران داده و معماران داده نیز برخی از مشاغل پر تقاضا هستند که پردرآمدترین مشاغل فناوری در حوزه داده هستند.

 

مهندس اینترنت اشیا (IoT).

 

یکی از پرتقاضاترین و پردرآمدترین مشاغل در فناوری امروز، مهندسی اینترنت اشیا است. این شغل، نقش رهبری در تعیین استراتژی های توسعه و استقرار راه حل های اینترنت اشیا است. علاوه بر درک راه حل های اینترنت اشیا، فرد باید مهارت های برنامه نویسی قوی، درک یادگیری ماشینی و دانش طراحی و معماری سخت افزار داشته باشد.

یک معمار راه‌حل‌های اینترنت اشیا، مسئولیت رهبری و مشارکت در فعالیت‌های پیرامون معماری و طراحی، کمک به توسعه تعامل کلی اکوسیستم اینترنت اشیا بر اساس چارچوب راه‌حل اینترنت اشیاء و تبدیل نیازهای تجاری به الزامات معماری راه‌حل را بر عهده دارد.

با انتخاب این شغل می توانید سالانه به طور متوسط بیش از ۱۳۰۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید.

 

مهندس داده های بزرگ

 

کاربران اینترنت روزانه حدود ۲٫۵ کوئینتیلیون بایت داده تولید می کنند. بیش از ۹۷ درصد از سازمان‌ها برای بهره‌برداری و به دست آوردن بینش از چنین حجم عظیمی از داده‌ها، روی Big Data و AI سرمایه‌گذاری می‌کنند.

واضح است که در لیست پردرآمدترین مشاغل IT، معمار Big Data است. یک مهندس بیگ دیتا، کل چرخه عمر نرم افزارها و استقرار برنامه‌های Big Data را در مقیاس بزرگ برنامه‌ریزی، طراحی و مدیریت می‌کند. برخی از مهارت های مورد نیاز یک معمار کلان داده عبارتند از:

آشنایی با Hadoop، Spark و NoSQL و همچنین فناوری های ذخیره داده های بزرگ
مهارت های برنامه نویسی
مهارت های تجسم داده ها
مهارتهای ارتباطی عالی

میانگین دستمزد سالانه یک معمار کلان داده ۱۴۰۰۰۰ دلار است.

 

مهندس  نرم افزار

 

یک مهندس نرم افزار با انتخاب، طراحی و اجرای استانداردهای فنی مانند کدنویسی، ابزارها و پلتفرم ها، فرآیند توسعه را بهینه می کند. آنها به عنوان بخشی از نقش خود، نیازهای مشتری را شناسایی می کنند و کارهای عملی را برای توسعه نمونه های اولیه انجام می دهند.

برخی از مهارت های مورد نیاز یک معمار نرم افزار عبارتند از:

مدل سازی داده ها
درک معماری نرم افزار
مهارت های برنامه نویسی خوب
مهارت های تحلیلی قوی

میانگین حقوق سالانه یک معمار نرم افزار بیش از ۱۱۴۰۰۰ دلار است. 

مهندس بلاک چین

 

یک مهندس بلاک چین در توسعه و پیاده سازی معماری و راه حل ها با استفاده از فناوری بلاک چین تخصص دارد. انتظار می‌رود هزینه‌های جهانی برای راه‌حل‌های بلاک چین تا سال ۲۰۲۳ به ۱۵٫۹ میلیارد برسد، به این معنی که تقاضای زیادی برای متخصصان بلاک چین، در صنایع و مناطق جغرافیایی وجود خواهد داشت.

 یک مهندس بلاک چین باید مهارت های برنامه نویسی قوی و درک کاملی از فناوری های موجود در پشت ریپل، R3، اتریوم و بیت کوین و همچنین روش های اجماع و پشته های پروتکل های امنیتی، کتابخانه ها و عملکردهای رمزنگاری داشته باشد.

میانگین حقوق سالانه یک مهندس بلاک چین بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار است.

مهندس DevOps

 

یک مهندس DevOps یا مدیر اجرایی پروژه نرم افزاری هم در لیست پردرآمدترین ها قرار دارد.  او می تواند به فردی در تیم توسعه نرم افزار تبدیل شود که در عملیات استقرار شبکه حضور دارد یا به فردی تبدیل شود که بر روی توسعه نرم افزار کار می کند. 

برخی از مهارت های مورد نیاز یک مهندس DevOps عبارتند از: کدنویسی و اسکریپت نویسی، درک استقرار و عملیات شبکه، آشنایی با ابزارهای DevOps مانند Git و Jenkins. که اجرای فرآیندها را به صورت خودکار یا پوسته اسکریپت در PHP/Python و Ruby انجام می دهند.

میانگین حقوق سالانه یک مهندس DevOps از ۹۵۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ دلار متغیر است.

مهندس فناوری ابری، برنامه نویس فول استک، مهندس هوش مصنوعی نیز با میانگین درآمد ۱۰۰ هزار دلار در سال، در رده های بعدی قرار دارند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ضرر ۱٫۴ تریلیون دلاری ایلان ماسک و سایر میلیاردرهای سرشناس در نیمه اول ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، میلیاردهای سرشناس نظیر مارک …