تک تایمز : ارسال پیام برای موجودات فضایی تا سال ۲۰۲۳

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

برای بیش از ۷۰ سال، ستاره شناسان سیگنال های رادیویی یا نوری تمدن های دیگر را در جستجوی هوش فرازمینی (SETI) اسکن می کردند. اکثر دانشمندان مطمئن هستند که حیات در بسیاری از ۳۰۰ میلیون جهان بالقوه قابل سکونت در کهکشان راه شیری وجود دارد. آنها همچنین فکر می کنند که شانس مناسبی وجود دارد که برخی از اشکال زندگی هوش و فناوری را به زودی کشف کنند. اما هنوز هیچ سیگنالی از تمدن دیگری کشف نشده است، رمز و رازی که سکوت بزرگ نامیده می شود.

در ماه‌های آینده، دو تیم از ستاره‌شناسان در تلاش برای برقراری ارتباط با بیگانگان هوشمندی که ممکن است منتطر دریافت سیگنال باشند، پیام‌هایی را به فضا ارسال خواهند کرد.

این تلاش ها مانند برافراشتن یک آتش سوزی بزرگ در جنگل است به این امید که کسی دود این آتش را از فواصل دور ببیند. اما برخی افراد می‌پرسند که آیا انجام این کار اصلاً عاقلانه است یا خیر؟
از بین دو گروه محققان یکی از تلسکوپ رادیویی جدید غول پیکر استفاده می کند و دیگری یک پیام رمزشده را انتخاب کرده است.یکی از این پیام‌های جدید از بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان در چین در سال ۲۰۲۳ ارسال خواهد شد. این تلسکوپ، با قطر ۵۰۰ متر (۱۶۴۰ فوت)، مجموعه ای از پالس های رادیویی را بر روی سطح وسیعی از آسمان پرتو می دهد. این پالس های روشن و خاموش مانند ۱ ها و ۰ های اطلاعات دیجیتال هستند.

این پیام The Beacon در کهکشان نام دارد و شامل اعداد اول و عملگرهای ریاضی، بیوشیمی حیات، اشکال انسان، مکان زمین و یک مهر زمانی است.

این تیم در حال ارسال پیام به گروهی متشکل از میلیون ها ستاره در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری، در فاصله ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ سال نوری از زمین است

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : گزارش: ۳۶ درصد کاربران پیکسل گوگل قصد عوض کردن گوشی خود را دارند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، گوگل سال گذشته گوسی‌های …