تک تایمز : توشیبا در حال مذاکرات اولیه برای فروش احتمالی شرکت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گزارش theregister، اطلاعیه‌‌ی روز جمعه نشان داد که تصمیم توشیبا برای فروش شرکت به خریدار خصوصی تا جایی پیش رفته است که مذاکرات با ده طرفی در جریان است که برای ارائه‌ی پیشنهاد خرید این شرکت ابراز علاقه کرده‌اند،.

این مذاکرات به‌اندازه‌ای مهم شده است که توشیبا دو مشاور Mizhhuo Securities و JP Morgan Securities را برای ارائه‌ی مشاوره مالی و کمک به کارگروه ویژه‌ی توشیبا برای بررسی پیشنهاد‌ها منصوب کرده است.

مشخصات خریداران احتمالی در این اطلاعیه فاش نشده است؛ اما شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی آمریکایی Bain Capital قبلاً علاقه خود را به انجام معامله اعلام کرده است. همچنین، نشریات مالی از علاقه شرکت‌ KKR خبر داده‌اند.

توشیبا در اطلاعیه‌ی خود گفت که یک یا چند پیشنهاد را پس از پایان مهلت ارسالی ۳۰ می ۲۰۲۲ (۹ خرداد ۱۴۰۱) و قبل از مجمع عمومی سالانه شرکت بررسی خواهد کرد. این گردهمایی قبلاً برای ۲۵ ژوئن برنامه‌ریزی شده بود؛ اما اکنون از تقویم ارتباط با سرمایه‌گذاران حذف شده است. این موضوع شاید نشان‌دهنده‌ی این است که توشیبا به بیش از ۲۵ روز برای حل مشکلاتی نیاز دارد که ده خریدار احتمالی پیشنهاد می‌کنند.

مقاله‌ی مرتبط:

رضایت توشیبا مبنی‌بر اینکه شاید چندین پیشنهاد را در نظر بگیرد، جالب است. سهام‌داران ماه مارس از طرحی برای تقسیم شرکت به دو بخش فاصله گرفتند و پس از آنکه پیشنهاد خرید شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی CVC Capital Partners کنار گذاشته شد، آشفتگی‌های داخلی را به‌همراه داشت.

هر اتفاقی در هر زمانی بیفتد، سرمایه‌گذاران و کارمندان و سایر ذی‌نفعان امیدوار‌‌‌ند که این یک دهه‌ی بد برای توشیبا به‌پایان برسد؛ دهه‌ای که طی آن، توشیبا فروپاشی کسب‌وکار انرژی هسته‌ای خود و رسوایی حسابداری و اخراج اعضای هیئت‌مدیره را تحمل کرده‌اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : ضرر ۱٫۴ تریلیون دلاری ایلان ماسک و سایر میلیاردرهای سرشناس در نیمه اول ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، میلیاردهای سرشناس نظیر مارک …