اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : افزایش قیمت کرایه تاکسی‌های آنلاین لغو شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به گزارش زومیت، پس از ارائه برخی گزارش‌ها درباره افزایش ۱۰ درصدی نرخ تاکسی‌های اینترنتی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این سرویس‌ها باید قیمت خدمات خود را به نرخ پیشین بازگردانند. این در حالی است که طبق روال در ابتدای هر سال قیمت تاکسی‌ها افزایش پیدا می‌کند و از ابتدای اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۱ نیز نرخ کرایه تاکسی‌ها ۲۵ تا ۳۰ درصد گران‌تر شده است.

پس از افزایش این نرخ بود که گمانه‌زنی‌هایی در خصوص افزایش نرخ سرویس‌های حمل‌ونقل هوشمند مطرح شد. فرید شهابی، مدیر تجاری اسنپ، در گفت‌وگو با زومیت، در همین خصوص اعلام کرده بود که «هرچند تغییر نرخ ناوگان حمل‌ونقل عمومی به یک‌باره در اسنپ اعمال نخواهد شد، اما در بلندمدت تأثیر این افزایش بر قیمت‌های اسنپ قابل انکار نیست.»

تپسی، به‌عنوان یکی دیگر از بزرگ‌ترین سرویس‌های حمل‌ونقل هوشمند در کشور نیز پیش از این به زومیت اعلام کرده بود که هنوز تصمیمی در خصوص افزایش نرخ نگرفته است.

باوجوداین، در روز ۲۷ اردیبهشت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با استناد به گزارش‌هایی که به این سازمان رسیده، اعلام می‌کند که یکی از این سرویس‌ها اقدام به افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها کرده است. این سازمان پس از بررسی این موضوع در جلسه‌ای توجیهی با حضور مسئولان همه شرکت‌های حمل‌ونقل هوشمند اینترنتی، مقرر کرده است که این افزایش رفع شود و نرخ تعرفه‌ها به قیمت قبلی بازگردد.

طبق این اطلاعیه، این شرکت‌ها تعهد داده‌اند که مبالغ اضافه دریافت‌کرده از کاربران از تاریخ ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ را به کاربران بازگردانند. این وجوه در قالب کد تخفیف یا اضافه شدن به کیف الکترونیکی حساب کاربری کاربران این سرویس‌ها به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدل پایه وان‌پلاس ۱۰T با حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت با قیمت ۹۶۰ دلار عرضه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، طبق اطلاعات فاش‌شده در …