تک تایمز : برنامه دولت آمریکا برای ارائه اینترنت پرسرعت به اقشار کم درآمد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

دولت امریکا مدعی شده که اینترنت دیگر یک خدمات لوکس نیست بلکه برای هر شخصی یک ضرورت محسوب می شود و یک نیاز اساسی برای رسیدن به موفقیت به حساب می آید. بنابراین دولت با همکاری ۲۰ اپراتور بزرگ این کشور، برنامه ACP رو معرفی کردن تا به قشر کم درامد این کشور سوبسیدی برای دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت ارائه بدهند.

طبق این برنامه، دولت تا ۳۰ دلار به قشر کم درآمد به صورت ماهانه سوبسیدی برای اینترنت ثابت می دهد و اپراتورهای مختلف از جمله AT&T, Verizon و Comcast قبول کردند که یا سرعت اشتراک اینترنت ارزان خود را افزایش دهند یا قیمت اشتراک اینترنت با کیفیت خود را کاهش دهند و به ۳۰ دلار برسانند که در این صورت قیمت اینترنت برای این قشر تقریبا رایگان خواهد بود. این ۲۰ اپراتور بزرگ اینترنت در آمریکا ۸۰ درصئ جمعیت این کشور و ۵۰ درصد جمعیت روستایی را پوشش می دهند. 

طبق تعریف کاخ سفید، اینترنت پرسرعتی که این اپراتورها باید به مردم ارائه بدهند، در هر جایی که شبکه این شرکت ها توانش را دارند، باید حداقل سرعت دانلود ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را داشته باشد.

به طور مثال شرکت Verizon قیمت اینترنت فیبری Fios رو از ۳۹ دلار به ۳۰ دلار برای این قشر کاهش داد. این اینترنت حداقل سرعت ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه رو برای دانلود و اپلود ارائه میدهد. همچنین شرکت Spectrum هم سرعت اشتراک اینترنت ۳۰ دلاری خودش رو از ۵۰ مگابیت به ۱۰۰ مگابیت برای این قشر افزایش داد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : تاثیر بازگشت معاملات وال‌استریت بر ارزش بیت‌کوین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، بازگشت معاملات وال …