اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : به دلیل حذف شارژر از جعبه گوشی‌ها، برزیل اقدام قانونی همه‌جانبه علیه اپل و گوگل انجام می‌دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سامسونگ احتمالاً به دلیل حذف کردن آداپتور شارژ از جعبه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دارش با جریمه روبه‌رو خواهد شد. گروه‌های حمایت از حقوق مصرف‌کننده در برزیل در حال اقدام قانونی علیه سامسونگ هستند. این گروه‌ها اپل را نیز هدف قرار داده‌اند. اپل از زمان معرفی آیفون ۱۲ شارژر را از جعبه‌ی همه‌ی گوشی‌‌هایش حذف کرده است.

براساس گزارش سم‌موبایل، سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با عرضه‌ی گوشی‌های سری گلکسی S21 اعلام کرد که دستگاه‌های پرچم‌دارش بدون شارژر دردسترس مشتریان قرار می‌گیرند. دو شرکت سامسونگ و اپل حمایت از محیط زیست را دلیل اصلی این اقدام اعلام کرده‌اند اما بسیاری از مشتریان همچنان ناراضی‌اند، خصوصاً با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت گوشی‌های پرچم‌دار تغییر چندانی تجربه نکرده است.

در این راستا وزارت دادگستری برزیل می‌گوید ممکن است بیش از ۹۰۰ سازمان وابسته‌ به Procon اقدام قانونی علیه سامسونگ و اپل انجام دهند. Procon بنیاد حمایت از حقوق مشتری در برزیل است. ظاهراً سازمان‌های مورد اشاره قصد دارند پیش از رسیدن به تصمیم نهایی مبنی‌بر احتمال تحریم اپل و سامسونگ، پرونده‌هایشان را به همراه راه‌حل‌های پیشنهادی ارائه دهند.

مقاله‌های مرتبط:

براساس گزارش‌ها اپل پیش‌تر جریمه‌ای معادل ۲٫۱ میلیون دلار به شعبه‌ی سائو پائولوی بنیاد Procon پرداخت کرده است. این شرکت به‌همراه سامسونگ در شهر فورتالزا نیز جریمه شده است. گزارشی در Telecompaper اعلام می‌کند سامسونگ و اپل با جریمه‌ی ۵٫۱۳ میلیون دلاری مواجه شده‌اند. مشخص نیست که این مبلغ مجموع جریمه‌ی دو شرکت است؛ یا جریمه‌ی هر شرکت به‌صورت جداگانه.

شعبه‌ی برزیل سامسونگ به‌غیر از گوشی‌های پرچم‌دار، شارژر را در جعبه‌ی گوشی‌های دیگر شرکت کره‌ای قرار می‌دهد. گوشی گلکسی A53 در برزیل با شارژر عرضه شده، بااین‌حال در بازارهای دیگر شارژر ندارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدل پایه وان‌پلاس ۱۰T با حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت با قیمت ۹۶۰ دلار عرضه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، طبق اطلاعات فاش‌شده در …