تک تایمز : مایکروسافت استور در ویندوز ۱۱ به قابلیت Restore Apps مجهز می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مایکروسافت سال گذشته فروشگاه آنلاین ویندوز یعنی مایکروسافت استور را بازطراحی کرد تا قابلیت‌های بیشتری به کاربران ارائه شود. ردموندی‌ها در جریان برگزاری مراسم بیلد ۲۰۲۲ قابلیت‌های دیگری نیز برای مایکروسافت استور معرفی کرده‌اند که روی توسعه‌دهندگان و کاربران عادی تمرکز دارند. مایکروسافت می‌گوید قابلیت‌های جدید ساخت و پیدا کردن اپلیکیشن‌ها را در فروشگاه ویندوز ساده‌تر می‌کند.

براساس گزارش ویندوز سنترال، اولین قابلیت جدید و مهم مایکروسافت استور Restore Apps است که به بخش My Library اضافه می‌شود.

قابلیت جدید Restore Apps در مایکروسافت استور / Microsoft Store

قابلیت Restore Apps با حساب کاربری مایکروسافت همگام‌سازی می‌شود و بیشترین کاربرد آن برای کاربرانی است که کامپیوتری جدید خریداری می‌کنند. به‌لطف قابلیت جدید کاربران می‌توانند پس از تهیه‌ی کامپیوتر، در زمانی کوتاه ازطریق مایکروسافت استور تمامی اپلیکیشن‌هایی را که روی سیستم قبلی داشتند نصب کنند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است فهرست اپلیکیشن‌های فروشگاه آنلاین خود را در بخش‌های مختلف ویندوز ۱۱ به نمایش می‌گذارد. برای مثال اگر در نوار جست‌و‌جوی ویندوز عبارت Spotify را جست‌و‌جو کنید، فهرست مرتبط‌ترین اپلیکیشن‌ها در مایکروسافت استور نمایش داده می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

مایکروسافت می‌گوید ازاین‌پس تمامی توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های Win32 بسته‌بندی‌نشده را نیز در مایکروسافت استور ثبت کنند. تا پیش از اعمال تغییر جدید، اکثر توسعه‌دهندگان مجبور بودند وارد فهرست انتظار شوند و منتظر تأیید اولیه بمانند. این تغییر جدید خبر خوبی برای توسعه‌دهندگان مستقل است.

مایکروسافت افزون‌بر این موارد چند قابلیت جدید معرفی کرده است تا توسعه‌دهندگان بتوانند راحت‌تر اپلیکیشن‌های خود را به‌روزرسانی کنند و به جامعه‌ی مقصد برسانند. به‌لطف تغییرات جدید توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های Win32 خود را در مایکروسافت استور پنهان کنند؛ این روش برای مواقعی کاربر دارد که توسعه‌دهنده بخواهد اپلیکیشن را با گروه کوچکی از کاربران آزمایش کند.

تغییرات نسخه جدید مایکروسافت استور / Microsoft Store اسکرین شات

در نسخه‌ی جدید مایکروسافت استور توسعه‌دهندگان به ابزارهای تحلیلی متنوع‌تری دسترسی خواهند داشت تا از عملکرد اپلیکیشن‌های Win32 خود با جزئیات بیشتری مطلع شوند. مایکروسافت پلتفرم تبلیغاتی جدیدی نیز برای توسعه‌دهندگان طراحی کرده است تا توسعه‌دهندگان بتوانند اپلیکیشن‌های خود را به کاربران بیشتری نمایش دهند. تبلیغات در بالای نتایج جست‌و‌جو نمایش داده خواهند شد. اپ استور اپل و پلی استور گوگل نیز جایگاه تبلیغاتی مشابهی دارند.

مایکروسافت می‌گوید از زمان آغازبه‌کار نسخه‌ی جدید فروشگاه آنلاین ویندوز هزاران اپلیکیشن جدید نظیر Adobe Express و Audacity و OpenOffice و Firefox از سوی توسعه‌دهندگان ثبت شده‌اند. به گفته‌ی مایکروسافت در فصل اول ۲۰۲۲ تعداد اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ثبت‌شده در مایکروسافت استور ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : منشأ خون ما با آنچه که تاکنون می‌پنداشتیم متفاوت است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، در مطالعاتی پیرامون بارکدگذاری …