اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

تک تایمز : قابلیت Live Share مایکروسافت تیمز ایجاد و ویرایش تعاملی اسناد در جلسات آنلاین را فراهم می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بنابر گزارش ورج، مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۲۲ از قابلیت جدید Live Share (اشتراک‌گذاری زنده) نرم‌افزار مایکروسافت تیمز خبر داد که امکاناتی فراتر از اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش ارائه می‌کند. علاوه‌براین، قابلیت Fluid Framework نیز به‌زودی در اپلیکیشن‌های تیمز ادغام خواهد شد.

مایکروسافت ویژگی جدیدی به اشتراک‌گذاری زنده اپلیکیشن تیمز اضافه می‌کند که به شرکت‌کنندگان امکان می‌دهد در حین برگزاری جلسات آنلاین ازطریق تیمز بتوانند به صورت مشترک در ایجاد و ویرایش فایل‌ها مشارکت کنند. قابلیت Live Share به‌زودی ازطریق اپلیکیشن‌هایی که درون مایکروسافت ادغام می‌شوند دردسترس قرار خواهد گرفت و با فراهم کردن امکانات تعاملی نوع برگزاری جلسات آنلاین را دگرگون کند.

توسعه‌دهندگان Fram.io، Hexagon، Skillsoft، MakeCode، Accenture، Parabol و Breakthru درحال حاضر اپلیکیشن‌هایی که از ویژگی لایو شیر بهره می‌برند را در مرحله آزمایشی قرار دادند تا عملکرد آن را مورد ارزیابی قرار دهند. برای مثال، Hexagon نمونه‌ی اولیه از اپلیکیشن خود را طراحی کرده است که با استفاده از Live Share در مایکروسافت تیمز به مهندسان امکان بزرگ‌نمایی، یادداشت نویسی و ویرایش مدل‌های ۳D در لحظه و در زمان برگزاری جلسه را می‌دهد.

مایکروسافت تیمز Live Share

علاوه‌براین، مایکروسافت امکان Whiteboard یک‌پارچه را نیز در تیمز ارائه کرده است که مثل اشتراک‌گذاری زنده، شامل ایجاد و ویرایش مشترک فایل می‌شود. درواقع، مایکروسافت در تلاش است که با به‌کارگیری از Fluid Framework قابلیت اشتراک‌گذاری زنده مایکروسافت تیمز را از هر جهت توسعه دهد.

ویژگی Fluid Framework که آن را می‌توان سازوکار سیال ترجمه کرد با این هدف طراحی شده است که به توسعه‌دهندگان اجازه دهد اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های تعاملی بیشتری توسعه دهند. مایکروسافت پیش‌تر از ویژگی Fluid به‌عنوان بخشی از یکپارچه‌سازی کامپوننت‌های Microsoft Loop درون اپلیکیشن‌های تیمز و Outlook استفاده کرده بود.

ازسویی دیگر، توسعه‌دهندگان نیز به‌زودی قادر خواهند شد برای Loop کامپوننت بسازند؛ همچنین به گفته‌ی مایکروسافت، کارت‌های تطبیق‌پذیر (Adaptive Card) نیز قابلیت تبدیل شدن به کامپوننت‌های لوپ را خواهند داشت.

چشم‌انداز اصلی مایکروسافت برای قابلیت Fluid این بود که بلوک‌های زنده‌ی محتوا امکان تبدیل شدن به فایل‌های آفیس شوند. این قابلیت بدون پشتیبانی توسعه‌دهندگان شدنی نیست و به‌زودی در ماه‌های آتی خواهیم دید که چگونه اپلیکیشن‌ها با کامپوننت‌های Loop ادغام می‌شوند و جلسات آنلاین را پر از تعامل و همکاری در لحظه می‌کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدل پایه وان‌پلاس ۱۰T با حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایت با قیمت ۹۶۰ دلار عرضه خواهد شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، طبق اطلاعات فاش‌شده در …