تک تایمز : شناسایی یک سوپرزمین دارای آب در فضا

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شناسایی یک سوپرزمین دارای آب در فضا

در کشف اخیر، اخترشناسان یک سیاره فراخورشیدی یا یک ابر زمین را مشاهده کردند که چهار برابر سیاره ما است. سیاره فراخورشیدی به نام Ross 508 b حول یک ستاره کوتوله قرمز به نام راس ۵۰۸ می چرخد. اگرچه این ستاره تنها ۳۶٫۵ سال نوری از ما فاصله دارد، اما آنقدر کم نور است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. ستاره شناسان متوجه شده اند که این سیاره در منطقه قابل سکونت ستاره میزبان است.

این سیاره، Ross 508 b، در فاصله ای به دور ستاره می چرخد ​​که دمای مناسبی برای تشکیل آب در سطح سیاره ایجاد می کند. این نشان می دهد که Ross 508 b در منطقه قابل سکونت ستاره قرار دارد.

با این حال، قرار گرفتن در منطقه قابل سکونت به این معنی نیست که این سیاره از حیات پشتیبانی می کند. حتی مریخ در منطقه قابل سکونت خورشید قرار دارد اما هنوز نمی تواند حیات را حفظ کند. با در نظر گرفتن محدودیت های جرم سیاره ای، راس ۵۰۸ به احتمال زیاد یک سیاره زمینی یا صخره ای است تا گازی.

محققان می توانند با استفاده از تلسکوپ سوبارو رصدخانه ملی نجوم ژاپن (NAOJ) در هاوایی، این سیاره را در نزدیکی یک ستاره کم نور شناسایی کنند. از آنجایی که ستاره از خورشید کوچکتر است، Ross 508 b هر ۱۰٫۷۵ روز به دور آن می چرخد. علاوه بر این، راس ۵۰۸ به طور قابل توجهی کم نور است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : تحلیلگران ناظر بر بازار: در حوزه واقعیت ترکیبی، تمام نگاه‌ها به اپل خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، مؤسسه‌ی IDC که روی …