تک تایمز : کاهش ۳۰ میلیونی تولید گوشی ها سامسونگ در سال ۲۰۲۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بر اساس گزارش SamMobile که به نقل از گزارشی از رسانه های کره ای منتشر شد، سامسونگ در حال کاهش ساخت گوشی هایی است که قصد دارد در سال ۲۰۲۲ تولید کند. آنها قصد داشتند در سال ۲۰۲۲ ساخت گوشی های خود را به ۳۱۰ میلیون برسانند اما با توجه به بحران های جهانی در جدیدترین پیش بینی این عدد به ۲۸۰ میلیون تقلیل پیدا کرده است و به نظر می رسد اگر بحران های مختلف جهانی ادامه پیدا کند، این عدد کمتر هم بشود.

طبق گزارش‌ها، این کاهش تولید بیشتر بر روی کاهش تولید گوشی های بالارده سامسونگ خواهد بود چرا که در وضعیت اقتصادی بد جهانی، بسیاری به سمت خرید گوشیهای میان رده و پائین رده خواهند رفت و توان خرید گوشی های گران قیمت را ندارند. از طرفی افرادی که گوشی های پرچمدار سامسونگ در دو سال گذشته را خریداری کرده اند نیز تمایل به حفظ آنها دارند و نه تعویض و خرید گوشی جدید.

البته در این بحران اقتصادی سامسونگ تنها نیست و با توجه به همه گیری کرونا و بحران جنگ روسیه و اوکراین که منجر به توقف ارسال کالاها به روسیه شده، بسیاری از شرکت ها تاثیر منفی گرفته اند و اپل نیز با توجه به رکود در فروش گوشی های خود تصمیم دارد به همان نسبتی که در سال ۲۰۲۱ گوشی تولید کرده، در سال ۲۰۲۲ تولید کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : پنج دلیل برای خرید گوشی nova Y70 هوآوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، در کنار مزایایی مانند …