تک تایمز : هدست واقعیت مجازی PS VR2 سونی احتمالاً نیمه اول ۲۰۲۳ از راه می‌رسد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

سونی ادعا می‌کند پلی استیشن VR2 می‌تواند تجربه‌ای کاملاً جدید از واقعیت مجازی ارائه دهد که با استفاده از آن در دل بازی‌ها غرق خواهید شد. همچنین به‌ واسطه‌ی خلاق بودن توسعه‌دهندگان بازی‌های واقعیت مجازی تیم سونی و قرارگیری این فناوری‌های جدید در‌ اختیار آن‌ها، بازیکنان با استفاده از هدست پلی‌استیشن VR2 و به‌ دست گرفتن کنترلرهای سنس می‌توانند احساسات متفاوتی را تجربه کنند.

اکنون در میان اطلاعات مختلفی که از PS VR2 منتشر می‌شود، یکی از تحلیلگران نام‌آشنای دنیای فناوری به نام مینگ چی کو رشته توییتی منتشر و در آن از زمان احتمالی عرضه‌ی محصول مذکور صحبت کرده است.

براساس توییت مینگ چی کو سونی احتمالاً PS VR2 را در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد.

اسکرین شات توییت مینگ چی کو درباره زمان عرضه PS VR2

وی در رشته‌توییت خود می‌نویسد:

آخرین بررسی زنجیره‌ی تأمین نشان می‌دهد که مونتاژکننده و چندین ارائه‌دهنده‌ی قطعات PS VR2 تولید انبوه را در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۲ با حدود ۱٫۵ میلیون دستگاه آغاز خواهند کرد. سونی ممکن است آن را در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ عرضه کند و این مسئله به برنامه‌ی توسعه‌ی عناوین PS VR2 بستگی دارد.

معتقدم PS VR2 به لطف پشتیبانی از بیش از ۲۰ بازی شخص اول و سوم در زمان عرضه، شروع خوبی خواهد داشت. موقعیت و منابع سونی در صنعت بازی می‌تواند توسعه‌ی بازی‌های AAA VR (مانند Horizon Call of the Mountain) را تسریع بخشد و به رشد VR کمک کند.

قابل‌توجه‌ترین ارتقای سخت‌افزاری برای PS VR2 شروع استفاده از ماژول‌های نوری است. PS VR1 به ماژول‌های نوری مجهز نیست. PS VR2 از ۶ ماژول نوری (چهار دوربین ۷۲۰P IR و دو دوربین ردیابی چشم) استفاده می‌کند. Genius پیشروترین تأمین‌کننده لنز شناخته می‌شود. علاوه‌براین، Genius همچنین تأمین‌کننده اصلی لنزهای غیرکروی برای PS VR2 خواهد بود.

از جمله سایر تأمین‌کنندگان مهم PS VR2 می‌توان به Goertek (مونتاژ)، SDC (پنل OLED) و مدیاتک (پردازنده) اشاره کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

حال باید منتظر ماند و دید سونی چه زمانی را برای عرضه‌ی محصول جدید خود انتخاب می‌کند.بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدیرعامل سابق گوگل: تعریف درستی از متاورس وجود ندارد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اشمیت گفت حتی …