تک تایمز : در آستانه رویداد WWDC، مک مینی M2 و مک مینی تاور در فهرست موجودی‌های فروشگاه B&H Photo رویت شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

نماینده فروش مجاز اپل، B&H Photo امروز صبح گمانه‌زنی‌هایی درمورد سخت‌افزار جدیدی که امکان دارد در WWDC امسال درکنار iOS 16، macOS 13 و سایر نرم‌افزارهای این شرکت معرفی شوند، مطرح کرده است.

به گزارش ۹to5Mac، صفحه‌ی محصولات در وب‌سایت B&H نام مک‌ مینی M2 را ثبت کرده است و علاوه‌براین شاهد دستگاه جدیدی به‌نام مک مینی Tower هستیم. البته احتمال دارد این فهرست واقعی نباشد زیرا معمولاً نمی‌توان به اطلاعات ارائه‌شده ازطریق نمایندگان اپل اعتماد کرد. خرده‌فروشان در گذشته صفحاتی برای برخی از محصولات غول فناوری مسقر در کوپرتینو ایجاد کردند که هیچ‌گاه معرفی نشدند.

اگرچه معرفی مک‌مینی جدیدی با مشخص فنی ارتقایافته، جهش بزرگی محسوب نمی‌شود، اما انتظار داریم تعداد هسته‌های گرافیکی تراشه‌ی M2 نسبت به M1 بیشتر باشد و از طرح‌های هسته‌های مرکزی و گرافیکی موجود در تراشه‌ی A15 آیفون ۱۳ استفاده کند؛ هسته‌هایی که عملکرد تراشه را ۱۰ درصد بهبود می‌دهد و بازدهی انرژی آن نیز بسیار درخورتوجه است.

به‌نظر می‌رسد فهرست محصولات B&H نشان‌دهنده‌ی محصول دیگری به‌نام Mac Mini Tower است که به پردازنده‌ی M1 Pro مجهز خواهد بود. این فهرست احتمالاً یکی دیگر از نشانه‌های جعلی بودن یا گمراه‌کننده بودن اطلاعات است. پیش از این شایعاتی وجود داشت مبنی‌بر اینکه اپل درحال آماده‌سازی به‌روزرسانی جدیدی برای مک‌مینی است که به تراشه‌ی M1 Pro مجهز خواهد بود؛ اما مشخص نیست منظور از نام Tower در این محصول چیست.

چیزی که بیشتر مردم انتظار دارند، این است که اپل در رویداد WWDC امسال از مک‌پرو جدید رونمایی کند و حداقل نگاه کلی به این دستگاه و برخی مشخصات آن ارائه دهد. درواقع این شرکت از مدتی قبل تأیید کرده که مک‌پرو جدید در پایان ماه مارس معرفی خواهد شد. این شرکت گفت:

فقط یک محصول دیگر باقی می‌ماند؛ مک‌پرو، اما این محصول برای روز دیگری برنامه‌ریزی شده است.

مقاله‌ی مرتبط:

WWDC فردا آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود اپل در کنار سخت‌افزار جدید مک، به‌روزرسانی‌های جدیدی برای همه‌ی پلتفرم‌های نرم‌افزاری خود ارائه دهد که شامل watchOS 9، iPad OS 16، macOS 13، iOS 16 و tvOS 16 است.

این اولین رویداد حضوری WWDC اپل است که پس از همه‌گیری کرونا برگزار خواهد شد. این شرکت از رسانه‌ها و مطبوعات برای تماشای ویدئوهای کلیدی در محوطه‌ی Apple Park دعوت کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : مدیرعامل سابق گوگل: تعریف درستی از متاورس وجود ندارد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، اشمیت گفت حتی …