تک تایمز : ایلان ماسک: یا سر کار بیایید یا استعفا کنید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا، به تمامی کارمندان گفته است اگر به دورکاری پایان ندهند و به محل کار برنگردند، در معرض خطر اخراج قرار دارند.

ثروتمندترین فرد جهان، که ریاست اسپیس‌اکس را هم بر عهده دارد و در پی مالکیت توییتر است، به کارمندان تسلا اعلام کرد شرایط دورکاری که از سال ۲۰۲۰ و در آغاز همه‌گیری کووید-۱۹ برقرار شد، دیگر پذیرفتنی نیست.

به گزارش تک تایمز و به نقل از ایندیپندنت، ماسک در ایمیلی به کارکنان که الکترک و بلومبرگ هم آن را دیده‌اند، اعلام کرد که کارمندان دفتری باید هفته‌ای حداقل ۴۰ ساعت حضوری کار کنند.

او نوشت: «هرکس دوست دارد دورکاری کند، باید حداقل (منظورم *حداقل* است) هفته‌ای ۴۰ ساعت در محل کارش باشد یا از تسلا برود. این کمتر از درخواست ما از کارگران کارخانه است.»

این رویکرد تسلا برخلاف سایر شرکت‌های معروف فناوری مثل اپل و گوگل است که رهیافتی ترکیبی در پیش گرفته‌اند و برای کارمندان انعطاف‌پذیری بیشتری در محل کار فراهم کرده‌اند.

ماسک در ایمیل پیگیری هم نوشت: «هرچه سمتتان بالاتر باشد، حضورتان باید مشهودتر باشد. به همین دلیل است که خودم این همه در کارخانه به سر برده‌ام تا آن‌هایی که در خط تولید بودند ببینند دوشادوش آن‌ها کار می‌کنم. اگر من این کار را نکرده بودم، تسلا مدت‌ها پیش ورشکست شده بود.»

«البته شرکت‌هایی هستند که چنین الزامی ندارند؛ اما آخرین باری که محصول جدید و ممتازی عرضه کردند، کی بود؟ خیلی وقت پیش. محصولاتی که تسلا دارد و تولید خواهد کرد و عملا می‌سازد جالب‌تر و مفیدتر از محصولات هر شرکت دیگری روی کره زمین است. این تلفنی به دست نمی‌آید.»

باید بروند جای دیگری تظاهر به کار کنند.

ماسک نوشت که مقررات جدید کار حضوری استثناهای مشخصی دارد؛ اما فقط برای«مشارکت‌کنندگان استثنایی» که تایید مستقیم او را داشته باشند.

ماسک روز ‌چهارشنبه ۱ ژوئن در پاسخ به اسکرین‌شات نخستین ایمیل، در توییتر نوشت: «باید بروند جای دیگری تظاهر به کار کنند.»

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تک تایمز : تاثیر بازگشت معاملات وال‌استریت بر ارزش بیت‌کوین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، بازگشت معاملات وال …